Jste zde

Quectel uvádí na trh modul Wi-Fi HaLow pro řešení rozsáhlých vnitřních a venkovních aplikací IoT

Modul FGH100M Wi-Fi HaLow charakterizuje přenos dat na dlouhé vzdálenosti, nízká spotřeba energie, menší složitost a lepší pronikání zdmi a dalšími překážkami pro širokou škálu aplikací IoT.

I když se o WiFi HaLow hovoří již několik let, konkrétní aplikace se objevují pozvolna. Modul FGH802M využívá bezdrátový síťový protokol IEEE 11.1ah, známý také jako Wi-Fi HaLow, který využívá pásmo Sub-1 GHz s dosahem až jednoho kilometru. To je desetkrát větší dosah než tradiční Wi-Fi, takže je vhodný pro vnitřní i venkovní scénáře IoT, jako je domácí a průmyslová automatizace, inteligentní zemědělství, inteligentní město, inteligentní budovy, sklad, maloobchodní prodejna, kampus a další. Pro řadu aplikací je tento dosah dostatečný a zároveň nabízí řešení bez nasazení různých LPWAN protokolů.

Modul je postaven na SoC Morse Micro MM6108 Wi-Fi HaLow (IEEE 802.11ah) a pracuje v pásmech 850-950 MHz s šířkou kanálu 1/2/4/8 MHz. Má maximální výstupní výkon 21 dBm a maximální přenosovou rychlost 32,5 Mbps. Modul FGH100M Wi-Fi HaLow umožňuje přenos s nižší spotřebou než předchozí technologie Wi-Fi a je schopen podporovat zařízení s knoflíkovými bateriemi, která pracují měsíce nebo roky, což je rozhodující pro případy použití, jako jsou inteligentní senzory a monitor stavu. Na rozdíl od podobných technologií IoT podporuje Wi-Fi HaLow nativní IP a nevyžaduje proprietární brány, řadiče nebo rozbočovače, což výrazně zjednodušuje instalaci a snižuje provozní náklady.

Energetickým nároků a cílovým aplikacím odpovídají i rozměry modulu 13,0 mm × 13,0 mm × 2,2 mm. FGH100M efektivně optimalizuje velikost koncového produktu a náklady na design a plně splňuje požadavky aplikací citlivých na velikost. Kromě toho modul poskytuje širokou škálu rozhraní včetně UART, SPI, I2C, SDIO 2.0 a PWM. FGH100M splňuje nejnovější požadavky na Wi-Fi pro autentizaci a šifrování, včetně WPA3 a AES pro terestrický provoz (OTA). Podporuje také šifrovací algoritmy SHA-256, SHA-384, SHA-512 pro lepší ochranu přenosových dat.

www.quectel.com/news-and-pr/wi-fi-halow-module 
www.wi-fi.org/discover-wi-fi/wi-fi-certified-halow

Hodnocení článku: