Jste zde

Ani vf část, ani ta výpočetní. AFE CMX983 osadíme přesně uprostřed

Jsou zapojení, kde se bez signálového procesoru, příp. programovatelného hradlového pole, obejdeme. V opačném případě nám však mezi DSP / FPGA a vf částí systému vzniká prázdné místo, které bude nutné vyplnit, ideálně vhodnou strukturou analogového front - endu.
Ve společnosti CML Microcircuits pochopitelně myslí i na tyto případy. Své řešení nazývají CMX983 a k vývojářům se dostává formou pouzdra typu VQFN se 64 vývody.
 
 

CMX983 je AFE od CML

 
Jak vyplývá z blokového schématu, struktura kromě jiného přináší dva kanály A/D a také D/A převodu sigma – delta pro přijímací a vysílací část, sekci RF PLL a také početnou skupinu pomocných A/D a D/A převodníků využitelných v rámci vysokofrekvenčního systému. Navržena byla s cílem vyhovět požadavkům softwarově definovaného rádia (SDR).
 
 
Velmi dobře konfigurovatelné obvody CMX983 podporují různé vzorkovací rychlosti a stejně tak též charakteristiky filtrů. Mohou proto účinně, a hlavně přímo, spolupracovat s dalšími integrovanými „stavebními“ prvky, např. CFBL transmitterem CMX998 (Cartesian Feedback Loop) nebo DCRx CMX994, které se vloni rozrostly o další dva úsporné typy s koncovkou A a E (na HW serveru jste mohli číst PowerTrade aneb nové DCR CMX od CML si potrpí na spotřebu). Technologie PowerTradeTM novinkám umožní dynamicky držet v rovnováze vlastní spotřebu a požadované výkonnostní charakteristiky, takže s přehledem vyhovíme měnícím se provozním podmínkám. Velmi nízké proudové spotřeby tak dosáhneme i v případě režimu standby při vyčkávání na vf signál.
 
 
Podrobnější informace k obvodům CMX983 (Analogue Front End for Digital Radio) naleznete na jejich domovské stránce. Připomínáme, že společnost CML Microcircuits (www.cmlmicro.com) navrhuje a vyrábí integrované obvody pro komunikační techniku. Svou historii začala psát v roce 1968 a od té doby se vypracovala v jednoho z předních světových výrobců, zejména pro oblast radiokomunikací. Její součástky s výhodou osadíme do zařízení určených pro přenos hlasu a dat.
 
V případě zájmu neváhejte a kontaktujte distributora, společnost Ryston Macro Weil s.r.o. (www.mw.ryston.cz), který k široké řadě součástek, modulů a také řešení z oblasti bezdrátové techniky poskytne rovněž odborné poradenství.
 
 
Hodnocení článku: