Jste zde

PowerTrade aneb nové DCR CMX od CML si potrpí na spotřebu

Populární receivery CMX994 se právě rozrostly o další dva úsporné typy s koncovkou A a E.
Obvody společnosti CML Microcircuits, stejně jako jejich vysokofrekvenční „výbavu“, nemusíme čtenářům HW serveru zvlášť představovat (za všechny zmiňujeme např. článek Novinky CML Microcircuits pro vf techniku. Vybírejte z přehledu). Firma se před několika dny pochlubila dvojicí nových receiverů. Integrované obvody CMX994A a CMX994E navážou na úspěšné DCR (Direct Conversion Receiver) CMX994 a do praxe se uvedou chráněnou technologií PowerTradeTM.
 
 
PowerTradeTM novinkám umožní dynamicky držet v rovnováze vlastní spotřebu a požadované výkonnostní charakteristiky, takže bude možné s přehledem vyhovět měnícím se provozním podmínkám. Velmi nízké proudové spotřeby tak dosáhneme i v případě režimu standby při vyčkávání na vf signál.
 
 
CMX994A (Low power DCRx with PowerTradeTM) nám zajistí výsledky s velmi nízkou spotřebou, zatímco CMX994E (High performance DCRx with PowerTradeTM) nabídne posílený režim s výjimečným IP3. Trojice obvodů ve 40vývodových pouzdrech typu VQFN si okolo sebe vystačí s minimem vnějších součástek. Z cílových aplikací výrobce vyzvedává např. SDR (Software Defined Radio), satelitní komunikaci či oblast lineárních i nelineárních modulací. Úzké pásmo 6,25 kHz, ale též datové přenosy s vykázanou šířkou pásma přes 1 MHz.
 
 
Podrobnější informace k oběma novinkám naleznete na stránkách výrobce a stručné představení nabídne i dokument ke stažení dole pod článkem. V případě dotazů a dalšího zájmu se pak obracejte na distributora, společnost Macro Weil (www.macroweil.cz).
 
 
Přílohy: 
Hodnocení článku: