Jste zde

BLE se solárním článkem v referenčním návrhu TI

Texas Instruments spojuje činnost Bluetooth Low Energy s osvětlením v místnosti a obchodem. Tlačítko zap/vyp zde nehledejte. Ani baterii.
Aktuální návrh výrobce ze skupiny tzv. TI Designs nese celý název Indoor Light Energy Harvesting Reference Design for Bluetooth® Low Energy (BLE) Beacon Subsystem. Máme si pod ním totiž představit ucelený návrh řešení, které technologii umožní provozovat při splnění požadavku na intenzitu osvětlení převyšující 250 lux. Hlavní rozdíl oproti již existujícím řešením tak spočívá v samotném napájení, které si již nežádá žádnou baterii a tudíž ani její pravidelnou výměnu nebo alespoň dobíjení. Dokud se tedy „svítí“, máme vyhráno a nepotřebujeme proto ani žádný vypínač (on/off). O připojení a také odpojení zátěže se postará speciální integrovaný obvod určený pro správu napájení. Mezi stěžejní oblasti využití patří automatizace budov, maloobchod, tzv. proximity marketing apod.
 
 
A teď již k jednotlivým stavebním kamenům návrhu. Není jich mnoho a vidíme je na blokovém schématu. Začínáme solárním článkem o rozměrech 2,3 x 2,3 palce a pokračujeme zvyšujícím obvodem bq25505 (na HW serveru viz také článek Na novinkách TI se toho ztratí poskrovnu. Vytěžená energie by měla sloužit zátěži), superkapacitou 8 mF, tranzistorovým spínačem zátěže CSD75205W1015 a konečně též BLE System-on-Chip CC2541, se kterým jsme se setkali již dříve (Referenční návrh zkoumá plyny a výsledky posílá vzduchem dál).
 
 
Podrobnější informace naleznete na stránkách http://www.ti.com/tool/TIDA-00100, dokumentaci pak tady.
 
 
Zdroj: Texas Instruments, www.ti.com
 
 
Hodnocení článku: