Jste zde

Od mW ke km. AMB2220 je úsporný modul s velkým dosahem

Komunikace na vzdálenost 2 km s desetinovým výkonem? Nový modul Amber to dokáže. V pásmu 2,4 GHz však nabídne mnohem víc.
S běžnými moduly s vysílacím výkonem okolo 100 mW můžeme většinou pokrýt vzdálenosti do 2 km. Společnost Amber, výrobce součástek a systémů pro vf komunikaci v pásmech ISM, uvádí na trh nový modul AMB2220, který umožní komunikaci na vzdálenost až dva kilometry s vysílacím výkonem pouhých 10 mW. Těchto parametrů dosahuje díky zisku 125 dB (vysílací výkon 10 dBm a citlivost -115 dBm). Modul pracuje na frekvenci 2,4 GHz a bude vhodný k přenosu malého objemu dat. 
 
 
Integrovaný mikrokontrolér zajišťuje veškerou vf komunikaci, adresování, sledování dostupnosti a opravu ztracených paketů. Integrovaný protokol zase podporuje komunikaci v síti typu hvězda (master-slave) a peer-to-peer s možností adresování 255 zařízení v jedné síti.
 
Modul nabízí pružnou konfigurovatelnost a přenos dat s rychlým přepínáním adres a kanálů. Ke konfiguraci lze použít uživatelsky přívětivé grafické rozhraní. Mikrokontrolér také nabízí dostatek prostoru pro uživatelskou aplikaci, jako je např. logování dat apod. Pro komunikaci s modulem jsou integrována rozhraní UART a SPI.
 
Díky nízkým nárokům na napájení během samotné komunikace, spotřebě v úsporném režimu pod 1 μA a kompaktním rozměrům je modul ideálním řešením pro mobilní a energeticky nezávislá zařízení v oblasti sběru dat, monitorování, řízení a senzorových sítí.
 
Další informace najdete na stránkách výrobce Amber. Vaše dotazy pak rád zodpoví distributor, společnost Microdis Electronics, na adrese Czech@microdis.net.
 
 
Hodnocení článku: