Jste zde

Prosincové novinky ze světa XBee: směle se připojte

Mezi aktuálními novinkami Digi International sledujeme zejména podporu vývoje. Konfigurační a testovací SW v nové verzi se spektrálním analyzátorem nebo XBee ZigBee Mesh Kit nechť jsou hlavními „taháky“.
Jak jsme již zmínili v úvodu, první je na řadě oblíbený software pro konfiguraci a testování XCTU, nyní ve verzi 6.3. Vedle některých změn týkajících se samotného vzhledu, vylepšeného UI a drobných oprav představil tým XBee tři nové, stěžejní prvky.
 

 
Jedná se o podporu CLI (Command Line Interface), spektrální analyzátor a Throughput Tool. Díky posledně zmiňovanému nástroji mohou uživatelé zjišťovat max. přenosové poměry pro jednotlivé vf moduly uvnitř sítě a díky řadě režimů či konfigurací pak testovat různé kombinace a své bezdrátové síti tak ještě lépe porozumět.
 
 
S integrovaným spektrálním analyzátorem zase měříme a testujeme celá vf pásma, kdy po analýze obdržíme průměrné, maximální, ale též minimální hodnoty každého kanálu. Pomůže nám to nejen s „vychytáním“ případných chyb, ale také při výběru vhodného kanálu pro komunikaci.
 

 
Spektrální analyzátor podporuje systémy s následující šesticí protokolů: ZigBee, 802.15.4, DigiMesh, XTend Legacy, XTend DigiMesh a Digi Point. Více na blogu Digi International pod odkazem XBee Tech Tip: Using the XCTU Spectrum Analyzer Tool.
 
Z hlediska další podpory vývoje se výrobce opět připomíná svým XBee ZigBee Mesh Kitem, díky kterému se zájemce naučí vf moduly XBee rychle používat a vzájemně tak propojovat svá zařízení v sítích s topologií mesh, založených na standardu ZigBee. Na HW serveru viz také článek XBee ZigBee Cloud Kit aneb funkční prototyp tady a teď.
 
Takže „Connect with Confidence!“ Další informace naleznete na stránkách www.digi.com a v případě zájmu kontaktujte distributora, společnost Macro Weil (www.macroweil.cz).
 

 
Hodnocení článku: