Jste zde

S modulem M85 nepotřebujete host MCU

Koncept Open CPU u GSM modulu Quectel M85 otevírá nové možnosti ve zjednodušování designu, neboť část systémových prostředků můžete využívat pro aplikaci.

Máte zájem o Quectel OpenCPU?

Pro použití GSM/ GPRS modulu v cílovém zařízení zpravidla potřebujeme i externí mikrokontrolér, který řídí samotný modul, celou komunikaci a také ostatní části zařízení. Koncept OpenCPU u modulu Quectel M85 bere tento přístup tak říkajíc „z opačného konce“ a umožňuje využít část prostředků modulu pro vlastní program. Ve výsledku to znamená, že není zapotřebí externí MCU, což samozřejmě šetří výrobní náklady a také místo na DPS.
 
Přiložený obrázek ilustruje rozdíl mezi standardním přístupem (GSM modul + MCU) a konceptem OpenCPU. Modul M85 již podporuje i různé nové standardy jako eCall / Era-Glonass, podporuje rovněž bezplatný kompilátor GCC (Sorcery CodeBench Lite ARM EABI) a ARM RVCT. Pro vývoj a editování programu můžete použít několik nástrojů, jako např. Source Insight a Microsoft Visual Studio. Systémové prostředky modulu M85 tvoří hlavně CPU 32-BIT ARM7EJ-STM RISC 104 MHz a paměť (64 Mb Flash + 32 MB RAM), z toho 640 KB je volný prostor pro „App image bin“, 2 MB RAM pro aplikační program a 1 MB pro soubory a data.
 
 
Bližší představu o tomto zajímavém systému Vám dá prezentace „Quectel M85 OpenCPU". Quectel poskytuje různé nástroje, aplikační poznámky a příklady pro systém OpenCPU. Detailní informace Vám distributor, společnost SOS electronic, zašle na vyžádání e-mailem. Stačí jen projevit zájem – viz zvýrazněný box.
 
 
V případě zájmu o jakékoliv moduly společnosti Quectel kontaktujte distributora na adrese info@soselectronic.cz.
 
 
 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • špičkový komunikační modul s podporou OpenCPU
  • možnost eliminovat host MCU ve Vašem zařízení
  • šetří výrobní náklady i místo na DPS
  • podpora eCall / Era-Glonass
  • podpora Dual SIM
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: