Jste zde

S moduly Quectel UC15 a M95EB získáte Dual SIM, eCall, HSDPA a další funkce

Nové GSM/GPRS/GPS/GNSS moduly Quectel nabídnou i speciální funkce, které mohou učinit Váš výrobek výjimečným.

Získejte modul M95EB zdarma!

  • Nabízíme Vám možnost získat modul Quectel M95EBTE-A (adaptor board) zdarma. Stačí jen odpovědět na jednoduchou otázku: Co znamená zkratka DSSS?
  • Jednoho výherce v SOS electronic vylosují 9. dubna 2014
Vývoj v oblasti komunikačních modulů je rychlý a zároveň existuje stále více oblastí, ve kterých lze tyto prvky použít. Společnost Quectel proto stále přichází s novinkami, nebo alespoň rozšířenými verzemi stávajících modulů. Je to i případ dvou novinek, M95EB a UC15.

Modul M95 jistě znáte z dřívějších článků, např. Už i Vodafone potvrdil kvalitu a spolehlivost GSM modulu Quectel M95. M95 patří v této oblasti ke špičce a již před časem byla ve zmíněném článku oznámena podpora systému eCall. Mezitím se tato verze dostala do hromadné výroby – snadno ji odlišíme podle přípony „EB“. Nová verze M95EB podporuje též Dual SIM funkci (DSSS), což ji činí extra spolehlivou i pro systémy varování apod. Dosavadní modul M95, jakož i rozšířený M95EB, jsou kompatibilní a budou na trhu paralelně. Společnost Quectel proto doporučuje použít nový modul (EB) pouze do aplikací, ve kterých plánujeme využívat i tyto dvě nové funkce.
 
 
Druhou novinkou je modul UC15 (UMTS / HSDPA), který bude v mnoha směrech velmi podobný modulu UC20, má však menší rozměry (29 x 29 x 2,5 mm) a pouze 66 pinů. Hlavní rozdíl je ten, že UC15 nepodporuje GPS / GNSS a je o něco pomalejší. UC15 bude levnější než UC20 a v mnoha aplikacích tak může představovat velmi zajímavou alternativu za přijatelnou cenu.
 

Ucelený popis a srovnání modulů Quectel najdete v přehledu Quectel, jakož i v katalogových listech jednotlivých typů. Podrobnosti k jednotlivým funkcím naleznete v dokumentech GSM_eCall_Application_Notes a M95_Dual_SIM_Application_Notes. V případě zájmu o jakékoliv moduly od společnosti Quectel kontaktujte distributora, společnost SOS electronic, na info@soselectronic.cz.
 

 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • špičkové GSM / GPRS moduly
  • podporují nejnovější protokoly
  • podpora eCall (M95EB)
  • podpora Dual Sim (M95EB)
  • nízká spotřeba
  • výhodná cena
  • dostupné i na tzv. adaptor board
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.