Jste zde

SimpleLink Wi-Fi: na síti kdekoli, kdokoli i cokoli

K internetu se dnes připojuje kdekdo a kdeco. A s novou rodinou obvodů SimpleLink™ Wi-Fi® od TI to bude ještě snazší.
Díky řešení Internet-on-a-chip™ od společnosti Texas Instruments připojíte k tzv. internetu věcí (Internet of Things, IoT) prakticky jakýkoli nízkopříkonový mikrokontrolér. Součástí nové rodiny obvodů SimpleLink™ Wi-Fi®, které výrazně zjednodušují implementaci internetové propojitelnosti, se aktuálně stává procesor pro bezdrátové sítě s označením CC3100 (SimpleLink™ Wi-Fi® and Internet-on-a-chip solution for MCU applications). Novinka zahrnuje veškeré protokoly pro Wi-Fi a internet, takže výraznou měrou minimalizuje softwarové požadavky, kladené na host MCU. Stranou zájmu pochopitelně nezůstává ani otázka zabezpečení. Ale to není všechno, obvod CC3100 (http://www.ti.com/product/cc3100) v pouzdrech typu QFN je totiž součástí ucelené základny zahrnující různé nástroje a software, aplikace, příručky, referenční návrhy a konečně též komunitu E2E™ od TI.
 
A že je to pořád zbytečně komplikované? Tak v tom případě svůj návrh postavte na prvním „single-chip“ mikrokontroléru se zabudovanou podporou Wi-Fi. Nese označení SimpleLink™ CC3200 (SimpleLink™ Wi-Fi® and IoT solution, a single chip wireless MCU, http://www.ti.com/product/cc3200) a jako takový se v aplikacích pro bezdrátový přístup k internetu věcí může pyšnit výkonným 80 MHz jádrem ARM®Cortex™-M4 a umožňovat tak vývoj celé aplikace s využitím jediného integrovaného obvodu. Předchozí zkušenosti s návrhem v oblasti Wi-Fi přitom nejsou pro dosažení rychlého vývoje vyžadovány.
 
 
Podrobnější informace naleznete na výchozí stránce výrobce http://www.ti.com/ep-con-ecs-cc3100launch-pr-lp-en (zdroj). Obvody budou již brzy k dispozici a to za cenu $6.70, resp. již od $7.99 (CC3200), platnou při odběru 1 000 ks.
 
 
Hodnocení článku: