Jste zde

Už i Vodafone potvrdil kvalitu a spolehlivost GSM modulu Quectel M95

S novým firmware můžete navíc využívat i funkci eCall nebo QuecLocator.
Co může být lepší, než reálné potvrzení vlastností v praxi? Špičkový GSM modul M95 takové „potvrzení“ dostává nejen od zákazníků a nedávno získal i certifikát od společnosti Vodafone. Při použití vhodného firmwaru navíc podporuje funkci QuecLocator a eCall.
 

„QuecLocator“ je nová funkce, vyvinutá a provozovaná společností Quectel, se schopností získat přibližnou polohu GSM modulu (a tím i celého zařízení) z GSM signálu (dostupnost stanic v okolí). Funkce potřebuje pro svoji činnost aktivovaný GPRS mód. Po vyslání daného AT příkazu pošle data na server Quectel (cca 200B) a poté přijme výsledek operace (cca 200B). Orientační přesnost reálného testu je zobrazena v popisu funkce QuecLocator. QuecLocator je zvláště vhodný v městských a průmyslových podmínkách, kde může být signál GNSS velmi slabý (stíněný budovami) nebo rušený. Za takových podmínek je přesnost polohy na několik 100m velmi dobrý výsledek. Další informace naleznete také v dokumentu QuecLocator application note.
 
eCall je evropská iniciativa pro automatické volání na tísňovou linku 112 v případě nehody dopravního prostředku. V takovém případě zašle do centra polohu, info o použití airbagu, jakož i data ze senzoru nárazu (zpomalení / síla nárazu).
 
Dá se říci, že M95 můžete momentálně používat se čtyřmi verzemi firmwaru:

M95AR01A11
  • FW standardně použitý při výrobě. Přesto, že je již dostupný i novější FW (A21), tato verze je široce používána a ověřena mnoha zákazníky, proto Quectel i nadále dodává moduly s tímto FW.
 
M95AR01A21
  • nejnovější firmware, který je rovněž používán při výrobě. Tento FW je doporučen do všech nových aplikací.
 
M95AR02A01
  • nejnovější FW, podporující „QuecLocator“
 
M95EBR01A03
  • nová verze, podporující eCall / Era-Glonass, DSSS
 
Každý z nich si můžete vyžádat u obchodních zástupců spolu s „release notes“ s detailním popisem změn. V případě zájmu o jakékoliv moduly od společnosti Quectel pište na info@soselectronic.cz.
 
 

Získejte vývojový kit Quectel M33 zdarma!

 
Společnost SOS electronic přichází s možností získat kompletní vývojový GSM kit M33EVB a 2 moduly M33 zdarma. Na rozdíl od jiných soutěží tohoto distributora se sice nejedná o novinku, ale i tak je kit velmi vhodný k vyzkoušení mnoha věcí ohledně vývoje GSM aplikací, včetně FTP, SD card interface a camera interface. Stačí jen odpovědět na jednoduchou otázku: Na jakém principu funguje služba QuecLocator? Výherce bude vylosován 30. srpna 2013.
 
 

Download a odkazy:

 

 

Hodnocení článku: