Jste zde

Vytváření bezdrátových sítí MESH s IQRF nyní ještě efektivněji

IQRF vychází vstříc i vývojářům a menším firmám a přináší možnost vyvíjet bezdrátové aplikace bez programování a s minimálními počátečními náklady.
Aliance IQRF a výhoda používání přímého adresování periférií (DPA, Direct Peripheral Access) a hardwarových profilů byla již představena v článku IQRF Alliance přináší bezdrátové sítě bez programování. Vstupem do aliance IQRF získá uživatel přístup k plné funkcionalitě DPA, což nesmírně usnadňuje vývoj a používání bezdrátových modulů IQRF. DPA zajišťuje kompatibilitu všech produktů, využívajících tento protokol a díky tomu lze do Vašeho produktu přidat funkcionalitu bezdrátové komunikace během několika dnů až týdnů.
 
 
Pokud však nepředpokládáte tak rychlé využití Vašeho produktu a poplatek 1 000 Eur za členství v IQRF Alianci je pro Vás příliš mnoho, máte nyní možnost využívat DPA a hardwarové profily i bez vstupu do IQRF Aliance. Jediné, co potřebujete, je vyvíjet s moduly označenými předponou „DC“ (data controlled), tj. např. DCTR-...
 
 
Různé RF moduly IQRF jsou dostupné ve dvou verzích, standardní a „DC“. Pokud jste členem IQRF Aliance, postačí Vám standardní moduly (bez označení „DC“). Pokud nejste členem IQRF Aliance a přesto chcete využívat výrazného zjednodušení vývoje v podobě DPA a hardwarových profilů, pak jsou pro Vás ideální právě moduly s předponou „DC“. Za mírně vyšší cenu tak získáte možnost vyvíjet a používat bezdrátovou komunikaci a řízení s maximálním zjednodušením. Používat moduly „DC“ se vyplatí zhruba do množství 400 ks / rok, pak je již výhodnější používat standardní (levnější) moduly a stát se členem IQRF Aliance.
 
 
Vlastnosti technologie IQRF a popis nového vývojového prostředí a operačního systému, jakož i výhody členství v IQRF Alianci, můžete poznat i v záznamu webináře Bezdrátové MESH sítě bez programování.
 
 
V případě zájmu o jakékoliv výrobky IQRF kontaktujte distributora, společnost SOS electronic, na adrese info@soselectronic.cz.
 
 

 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • kompletní technologie pro bezdrátovou komunikaci
  • založeno na modulech transceiverů se zabudovaným OS
  • otevřená funkcionalita, aplikace v jazyce C
  • komunikace v paketech, max 64B
  • dosah několik stovek metrů / skok (hop), až 240 hops/paket
  • velmi malá spotřeba 25 μA / příjem
  • nízká rychlost 19,2 kb/s
  • podporuje sítě MESH, IQMESH implementován v OS
  • žádné licenční poplatky
  • snadná implementace
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: