Jste zde

RFID řešení pro autentizaci přístupu k nabíjecím stanicím

Multitechnologická miničtečka od společnosti Elatec podporuje RFID technologie z vysokofrekvenčního rozsahu a volitelně také NFC.

Elatec, přední poskytovatel řešení pro autentizaci a identifikaci uživatelů, představí své široké portfolio multifrekvenčních čteček na veletrhu AMPER 2023. Mimo jiné budou představena řešení pro nabíjecí stanice  a autentizaci strojů. S modelem  TWN4 MultiTech HF Mini představuje Elatec čtečku, která je vhodná pro implementaci bezpečného a výkonného autentizačního řešení pro  nabíjecí stanice. Multitechnologická miničtečka od společnosti Elatec podporuje RFID technologie z vysokofrekvenčního rozsahu a volitelně také NFC. Při vývoji byla velká pozornost věnována malým rozměrům, nízké spotřebě energie, vysoké flexibilitě a atraktivní ceně. Díky kompaktním rozměrům je možné čtečku integrovat přímo na základní desku.

Ve složitých výrobních prostředích s automatizovanými a propojenými systémy je autentizace strojů nezbytná. Čtečky řady TWN4 MultiTech Nano M jsou tak kompaktní, že je lze snadno integrovat do strojů a zařízení. Kromě toho, pro další zjednodušení integrace, jsou všechny komponenty instalovány pouze na jedné straně desky plošných spojů. Připojení k externím anténám je pomocí kabelů nebo desek plošných spojů. Moduly podporují všechny běžné RFID technologie z frekvenčních rozsahů LF a HF, včetně NFC. Jsou vysoce přizpůsobitelné a jejich chování může být automatizováno v závislosti na různých kritériích.

Součástí nabídky je také  kompaktní panel TWN4 Palon, navržený speciálně pro integraci s produkty a zařízeními třetích stran. Panel podporuje řadu rozhraní, zejména RS-485. TWN4 Palon Compact Panel je řada čteček/zapisovačů napříč technologiemi, která pokrývá téměř všechny bezkontaktní technologie ve frekvenčním rozsahu 125 kHz a 13,56 MHz, včetně NFC. Integrovaný modul BLE (Bluetooth Low Energy) také podporuje širokou škálu mobilních identifikačních a autentizačních řešení.

TWN4 Slim je kompaktní, externě připojená čtečka ideální pro počítače, multifunkční tiskárny a další zařízení. Lze jej použít jako samostatnou jednotku připojenou k počítači nebo jiným zařízením s rozhraním USB pomocí kabelu s rozhraním micro-USB. Podporuje všechny technologie transpondérů HF a LF a mobilní přihlašovací

 https://www.elatec-rfid.com/int/

Elatec představí svá řešení také na veletrhu Amper 2023.
29. mezinárodní veletrh elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení se koná v Brně 21.-23.3.2023. 
www.amper.cz

Hodnocení článku: