Jste zde

Rozhraní oddělí LTM2892. Součástky kolem sebe nepotřebuje

Vše nezbytné, včetně blokovacích kondenzátorů, se totiž ukrývá přímo pod pouzdrem nového 6kanálového mikromodulu LT, navrženého s ohledem na možnosti SPI, I2C, stejně jako dalších, doplňkových číslicových signálů.
Ve společnosti Linear Technology představili 6kanálový izolační mikromodul (µModule®), určený pro galvanické oddělení řady číslicových rozhraní v systémech, napájených z 3 V až 5,5 V, označený jako
 
LTM2892,
 • SPI/Digital or I2C μModule Isolator.
 
Struktura má za úkol přerušit zemní smyčky, když bude blokovat průchod stejnosměrného proudu a umožní komunikaci prostřednictvím bariéry s galvanickým oddělením (až 3 500 VRMS), takže zajistí bezpečný provoz bez nežádoucích přerušení. Co je potěšující, obvody nevyžadují žádné externí součástky a umožňují tak na malé ploše realizovat jednoduchá řešení izolované datové komunikace.
 
 
LTM2892 dostaneme ve dvou verzích, odlišených komunikačním rozhraním. LTM2892-I bude kompatibilní s I2C až do 400 kHz spolu s obousměrnými sériovými daty (SDA) plus hodinami (SCL) a trojicí doplňkových, stejně tak izolovaných, logických signálů CMOS, které se mohou pohybovat v pásmu až do 10 MHz.
 
Koncovka „S“ v případě druhého z obvodů, LTM2892-S, zase značí podporu šestice oddělených kanálů číslicového rozhraní CMOS, které lze využít jako univerzální vstupy a výstupy (I/O) nebo též nakonfigurovat způsobem, vyhovujícím požadavkům rozhraní SPI. Šest kanálů přitom nabízí tři dopředné a stejný počet zpětných tras, které mohou všechny pracovat až na 10 MHz. Přidržíme – li se komunikace ve stylu SPI, dostáváme pro jednosměrný provoz maximální takt 8 MHz, příp. 4 MHz pro obousměrnou činnost tam a zpět.
 
 
Všechny verze dále zahrnují napájecí pin pro logiku, umožňující realizovat přímé rozhraní s „nízkonapěťovými“ mikrokontroléry již od 1,62 V (SPI) nebo 3 V (I2C) a také vývod ON, umožňující odstavit obvod LTM2892 do režimu shutdown při současném udržení odběru pod úrovní 10 µA. Z dalších vlastností ještě zmíníme udržení komunikace i pro případ přechodových jevů (common-mode), vyjádřených strmostí větší než 50 kV/µs, či robustnost z titulu ESD ochrany ±15 kV dle modelu lidského těla HBM ve spojitosti s izolační bariérou.
 
 
 

Základní vlastnosti LTM2892:

 
 • Šest oddělených kanálů pro logické signály, 3 500 VRMS
 • Napájení 3 V až 5,5 V, obě strany izolovaného rozhraní
 • Nevyžaduje žádné vnější součástky
 • Možnost volby rozhraní SPI (LTM2892-S) nebo I2C (LTM2892-I)
 • Vysoká odolnost vůči přechodovým jevům (50 kV/µs, common-mode)
 • Vysokorychlostní provoz
  • 10 MHz (digital), 8 MHz / 4 MHz SPI a 400 kHz pro oddělení I2C
 • Napájení logiky s možností flexibilního číslicového rozhraní 1,62 V až 5,5 V
 • ±15 kV ESD HBM
 • Spotřeba v režimu shutdown pod 10 µA
 • Pouzdro typu BGA o rozměrech 9 mm x 6,25 mm x 2,91 mm
 
 

Dostupnost a cena:

 
Obvody LTM2892 lze při odběru 1 000 ks pořídit již za $5.95.
 
 

Download a odkazy:

 

 

Hodnocení článku: