Jste zde

RTS Hypervisor: Plná podpora pro INtime RTOS

TenAsys a Real-Time Systems (RTS) spojili své síly, aby přivedli na trh softwarovou platformu RTS Hypervisor. Díky ní lze provozovat současně na jednom hardware real time operační systémy se systémy Windows či Linux.

Komplikované systémy jsou založeny na vícejádrových procesorech, na kterých běží několik operačních systémů a jejich činnost je nutné řídit tak, aby bylo dosaženo největšího výpočetního výkonu. Nejčastěji se kombinují systémy pracující v reálném čase jako je INtime, VxWorks, QNX Neutrino nebo Linux Real Time se systémem Windows.   

Toho se dosáhne nadřazenou platformou RTS Hypervisor, která dokáže přiřadit každému systému určitý výkon, a tím využít celkovou kapacitu výpočetního výkonu hardware. RTS Hypervisor je hardwarově nezávislý. To znamená, že může běžet na libovolné platformě x86, od nejmenších vestavěných modulů až po plnohodnotné servery, bez ohledu na to, zda se jedná o procesory Intel nebo AMD.

Výhodou použití RTS Hypervisoru je, že lze kdykoliv restartovat jakýkoliv operační systém, aniž by to ovlivnilo ostatní spuštěné systémy. Je to dáno tím, že řízení probíhá pomocí vnitřní výkonné virtuální síti TCP/IP, kde je sdílená paměť, která se snadno ovládá pomocí API pro přímou výměnu dat. API funkce slouží také pro monitorování, spuštění či zastavení operačních systémů. Součástí vnitřní struktury je také synchronizace času mezi jednotlivými operačními systémy a vysoce výkonný řídící systém událostí. Další výhodou RTS Hypervisoru je, že je připraven ihned k použití a není nutné nic složitě nastavovat.

Všechny operační systémy jsou díky RTS Hypervisoru bezpečně odděleny a chráněny. Je dodržena uživatelsky definovaná spouštěcí sekvence jednotlivých operačních systému. Důležitou vlastností je, že nainstalované ovladače v jednotlivých operačních systémech se mohou používat bez jakékoli modifikace. Je podporováno AHCI Controller Sharing, NMVe Drive Storage, přiřazení USB portu (sdílení řadiče xHCI) a Cache Allocation Technology (CAT) pro sdílené mezipaměti L2 a L3

Podporované systémy

  • Microsoft Windows
  • Windows Embedded Compact
  • Wind River VxWorks
  • QNX Neutrino RTOS
  • TenAsys INtime Distributed RTOS
  • On Time RTOS-32 (Linux, RT Preempt, Xenomai)
  • Server / Desktop
  • T-Kernel
  • Proprietární systémy

Více informací nalezete na https://www.real-time-systems.com

 

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon hypervisor_flyer_2_.pdf767.22 KB
PDF icon intel-solution-brief.pdf483.98 KB
Hodnocení článku: