Jste zde

Podpora audia přímo v usb

SEGGER přidal podporu audia do softwarového balíčku emUSB-Host. Vestavěné systémy s rozhraním USB Host mohou nyní plně využívat audio zařízení, jako jsou mikrofony, reproduktory, sluchátka, konferenční systémy nebo adaptéry USB-audio.

Stejně jako všechny ostatní podporované třídy zařízení se audio třída přidá do emUSB-Hostu v run time režimu, s minimální využití paměti, pouze přidáním kódu do systému podle potřeby. Dnešní mikrokontroléry se staly tak výkonnými, že zvládnou práci se zvukem jako vedlejší úkol. To může být využito například pro zlepšení uživatelského prostředí.

USB-Host od společnosti SEGGER je software, který poskytuje podporu typu plug and play pro počítače, která jsou podobná stolním počítačům. Ať už potřeba přidat paměťovou kartu, klávesnici, myš, mikrofon, reproduktor nebo síťové připojení, lze to snadno provést pomocí softwaru emUSB-Host. Současně lze připojit více zařízení. emUSB-Host také podporuje USB-Hub.

Příklad použití třídy Audio v emPower-USB-Host board

Třída Audio je určena pro komunikaci s různými audio zařízeními. Demo balíček obsahuje dvě aplikace.

  • První aplikace (AUDIO_Speaker) přehrává hlas do připojeného reproduktoru USB. Pokud je navíc připojena paměťová karta USB, která obsahuje zvukový soubor (příponu ".wav"), přehraje se tento uložený zvukový soubor. Zvukový soubor musí být ve formátu WAV, 16 bit PCM, stereo. Vzorkovací frekvence souboru WAV musí odpovídat vzorkovací frekvenci podporované reproduktorem USB.
  • Druhá aplikace (AUDIO_Microphone) čte zvuková data ze vstupního zařízení (jako je mikrofon) a každých 20 ms vypisuje řádek znaků „#“ v terminálu. Délka tohoto řádku závisí na hlasitosti zvuku.

 

Odkazy

 

Hodnocení článku: