Jste zde

SensorTile.box nabitý senzory míří do cloudu

SensorTile.box umožňuje nastavení jednotlivých senzorů přes Bluettooth aplikaci a pro pokročilé uživatele má rozhraní pro programování a debuggování. Desku lze snadno propojit s Azure Cloud, kde může probíhat hlubší analýza naměřených dat.

SensorTile.box obsahuje desku se širokou škálou inteligentních nízkoenergetických senzorů MEMS, tři tlačítka a tři LED diody. Mikrokontrolér STM32L4 pro správu výstupních dat, micro-USB pro nabíjení baterie a ST Bluetooth Low Energy modul pro bezdrátovou komunikaci se smartphonem podporujícím BLE. Malé pouzdro s IP54 a baterie s dlouhou životností ho činí vhodnou pro vývoj a testování nositelných zařízení a dálkového monitorování a sledování aplikací IoT.

SensorTile.box se vejde do malé plastové krabičky o rozměrech 57 mm x 38 mm x 20 mm. K dispozici je aplikace, kterou si stačí jen stáhnout do mobilního telefonu a okamžitě získáte přístup k senzorům přes Bluetooth. V aplikaci lze konfigurovat jednotlivé senzory do různých režimů a tím získat potřebná data k vyhodnocení a analýze a to bez jakéhokoliv programování. Aplikace jsou k dispozici na webových stránkách ST Michroelectronics zde:  ST BLE Sensor.

SensorTile.box obsahuje rozhraní pro programování a ladění firmwaru, které umožňuje profesionálním vývojářům vytvářet složitější firmware pomocí prostředí STM32 Open Development Environment (STM32 ODE), které zahrnuje funkce umělé inteligence s knihovnami neuronových sítí. Vývojový ekosystém STM32Cube umožňuje pokročilým uživatelům provozovat neuronové sítě pro sofistikované rozpoznávání vzorů, jako je sledování aktivity a klasifikace zvukové scény. Využívá konfigurátor STM32CubeMX a generátor kódu a programátor STLink-V3 a debugger.

SensorTile.box je prezentována jako demonstrační platforma pro Azure IoT Central, jejímž cílem je pomoci každému porozumět výhodám IoT a cloudu. Postup nastavení cloudu a aplikace najdete přímo na stránkách microsoftu: https://docs.microsoft.com/cs-cz/azure/iot-central/howto-connect-sensortile. Je certifikován pro okamžité připojení k Microsoft Azure IoT Central.

Funkce

Snadno použitelná aplikace pro následující pohyb a aplikace environmentálních senzorů:
 • Krokoměr optimalizovaný pro umístění na pásu
 • Detekce dětského pláče s AI učením v Cloudu
 • Barometr / monitorování životního prostředí
 • Sledování vozidel / zboží
 • Monitoring vibrací
 • Kompas a inklinometr
 • Senzorový datalogger
Expertní režim s dalšími nastaveními parametrů senzoru
Kompaktní deska s následujícími vysoce přesnými senzory:
Mikrokontrolér ARM Cortex-M4 s DSP a FPU a velmi nízkou spotřebou (STM32L4R9)
Inteligentní připojení Bluetooth v4.2 (SPBTLE-1S)
Programovací a ladicí rozhraní pro profesionální vývoj firmwaru

 

Zdarma si můžete stáhnout aplikaci ST BLE Sensor na svém smartphonu a téměř okamžitě začít pracovat s některou z následujících aplikací, které byly speciálně navrženy pro práci se senzory:
 
 • Aplikace Barometer: umožňuje konfigurovat senzor teploty STTS751, tlaku LPS22HH a vlhkosti HTS221 pro sledování informací o životním prostředí v reálném čase na smartphonu.
 • Aplikace Compass a level: umožňuje konfigurovat akcelerometr a gyroskop LSM6DSOX a LIS2MDL magnetometr pro monitorování dat a grafů v reálném čase.
 • Aplikace krokoměr: umožňuje nakonfigurovat akcelerometr LSM6DSOX pro sledování chůze a běhu a zobrazovat informace v čase.
 • Aplikace Baby pláč: umožňuje konfigurovat mikrofon MP23ABS1 pro detekci lidských hlasových událostí jako je dětský pláč a poslat upozornění na váš smartphone, stejně jako aktivaci LED na desce senzoru.
 • Aplikace pro monitorování vibrací: umožňuje konfigurovat akcelerometr LSM6DSOX a nastavit desku do režimu „učení“. V tomto módu se deska naučí normální provoz motorizovaných zařízení. Pak bude sledovat zařízení a hledat anomální vibrace pro účely prediktivní údržby.
 • Aplikace pro záznam dat a sledování vozidel / zboží: umožňuje vybrat a konfigurovat příslušné snímače a monitorovat prostředí a pohyb v reálném čase.
 • Aplikace kompenzovaného magnetometru: umožňuje vytvářet aplikace z výstupu pro kompenzaci poruch z externích magnetických polí

Aplikace a deska podporují rozšířené funkce v režimu Export lze vytvářet vlastní aplikace výběrem a konfigurací určitých senzorů, definováním výstupů a spouštěčů událostí atd.

 

Odkazy:

 

Hodnocení článku: