Jste zde

iNemo: šestiosý senzor pohybu integruje strojové učení

Nový čip ST Micro ukazuje, jak vážně berou výrobci čipů potřeby průmyslu. Nový system-in-package LSM6DSOX integruje nejen hardware, ale i vestavěnou inteligenci, takže nadřazené aplikaci předává více než surová data.

Senzory pohybu patří k vybavení řady aplikací od mobilů a přenosných zařízení až po průmyslové senzory. Roste citlivost senzorů i počet os. To samé platí i pro nový obvod z rodiny iNemo ST Microelectronics, LSM6DSOX. Šestiosý inerciální senzor je integrován s technologií strojového učení, která zlepšuje výkonnost sledování výkonu a životnost baterií.

Snímač LSM6DSOX iNEMO obsahuje jádro strojového učení pro klasifikaci pohybových dat na základě známých vzorů. Uvolnění této první fáze sledování činností z hlavního procesoru šetří energii a urychluje aplikace založené na pohybu.  
Jádro strojového učení pracuje ve spojení s integrovanou logikou sestavy snímače, která umožňuje rozpoznávání pohybových vzorů nebo detekci vibrací. Zákazníci, kteří vytvářejí produkty pro sledování aktivity s LSM6DSOX, mohou trénovat jádro pro klasifikaci na základě rozhodovacích stromů pomocí aplikace Weka, open-source aplikace na bázi PC, pro generování nastavení a limitů ze vzorových dat, jako je zrychlení, rychlost a magnetický úhel, které charakterizují typy pohybů, které mají být detekovány. Tyto vlastnosti lze s výhodou využít i v technických oborech, mimo jiné v zařízeních, která jsou určena pro spolupráci s roboty. Díky čipu lze totiž výrazně zjednodušit stabilizaci nástrojů, snímacích kamer i dalších aplikací v pohybu, protože koncepce System-in-Package zahrnuje nejen hardware, ale také software.
LSM6DSOX rozšiřuje řadu inerciálních modulů iNemo. ST již pracuje také nové řadě senzorů, který do algoritmu zahrne celkem 9 os.

V únoru 2019, kdy byl firmou ST Micro čip představen, byly hlavními cílovými aplikacemi protokolování fitness, monitorování wellness, osobní navigace a detekce pádu, tedy zejména spotřebitelské segmenty. Následně v ST rozšířili cílové trhy o průmyslové aplikace. O tom, jaký potenciál má nové generace čipů iNemo pro průmysl, svědči i fakt, že pořadatel veletrhu Sensor+Test vybral tento čip mezi trojici projektů, které při zahájené veletrhu 25.6. v Norimberku obdrži ocenění AMA Innovation Award 2019.

https://www.st.com/en/mems-and-sensors/inemo-inertial-modules.html
SENSOR+TEST 2019 25.-27. června 2019 Veletrh senzorů, měřicích a testovacích technologií.

 

Hodnocení článku: