Jste zde

Senzory plynů a moduly FIS

FIS Inc. je japonská společnost, která byla založena 20.listopadu 1992. Je zaměřena na vývoj a výrobu senzorů plynů. Silné výzkumné / vývojové oddělení s 28 výzkumníky a 30 členným týmem specialistů na technologii výroby a kontrolu kvality je zárukou kontinuálních inovací a nejlepší kvality. FIS dokáže vyrobit 12 milionů senzorů ročně.

Většina senzorů je založena na technologii polovodivých oxidů kovů (MOS, Metal Oxid Semiconductor). Princip senzoru je založen na faktu, že vodivost dioxidu cínu (SnO2) se mění podle toho, jak se mění koncentrace plynu. V porovnání s jiným technologiemi senzorů vynikají MOS senzory v citlivosti, době odezvy, dlouhodobé stabilitě, ceně a integritě. Nevýhodou je nižší selektivita. To znamená, že senzor má nejvyšší citlivost na daný plyn, ale je do určité míry citlivý i na jiné plyny.
Plynocitlivý element senzoru musí být zahřátý na teplotu, která umožňuje detekci daného plynu. Příkon, spotřebovaný topným elementem, je dominantní částí celkové spotřeby senzoru. FIS neustále vylepšuje technologii s cílem snížit spotřebu. Standardně dostupné série senzorů SP (plátek 2x2mm) a série se sníženou spotřebou SB (perlička 0,3x0,5mm) budou v budoucnosti rozšířeny o MEMS (plátek 0,1x0,1mm) a ultra SB (perlička 0,1x0,15mm) série senzorů. Typická spotřeba klesá ze 400mW pro sérii SP na 120mW pro sérii SB až na 0,01mW pro nadcházející MEMS a ultra SB senzory.

FIS vyrábí senzory pro různé plyny, prohlédněte si prosím přehled sérií SP a SB kde najdete i senzor ozónu (O3). Žádná jiná společnost na světě nenabízí senzor ozónu, založený na technologii MOS. Samotné senzory nejsou kalibrovány, je na zákazníkovi, aby kalibroval svůj koncový produkt. Pro zákazníky, kteří nemají potřebné vybavení pro kalibraci, nabízí FIS kalibrované moduly, prohlédněte si prosím přehled modulů.

Série SP

 

Série SB

Bližší informace ohledně výrobků FIS Vám poskytnou naše FIS stránky, nebo nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: