Řada systémů v letecké a kosmické technice, stejně jako v bezpečnostních systémech automatizace nebo v automobilovém průmyslu potřebuje certifikaci podle specifikace IEC 61508. Co úroveň, to vyšší bezpečnost, ale zároveň i vyšší nároky a samozřejmě i vyšší cena. Při vývoji takových systémů výrazně zjednodušují práci i následnou certifikaci komponenty, které mají precertifikaci podle stejného standardu. Vzhledem k požadavkům na bezpečnost a stabilitu systémů jde většinou o řešení „in box“, tedy taková, která sice perfektně plní specifikace výrobce, ale neumožňují v podstatě žádný zásah do fungování nebo zpracování signálů. To je protikladem k požadavkům strojového učení a nasazení umělé inteligence v průmyslu. I proto je kombinace FPGA a certifikace SIL 3 zajímavá.
V první řadě nutné zdůraznit, že stejně jako u jiných čipů jde o precertifikaci, které ujišťuje, že daná konfigurace čipu a softwarových nástrojů nebude bránit ve finální certifikaci systému. Precertifikace je provázaná s řadou hardwarových podmínek a použitím konkrétních softwarových nástrojů pro jádro systému i vývoj, takže se asi nebude hodit každému. V případě SoC SmartFusion 2 a IGLOO 2 certifikace TÜV zahrnuje Microchip Libero SoC Design Suite v11.8 Service Pack 4, související vývojové nástroje, 28 položek průmyslového vlastnictví, bezpečnostní manuály a obsáhlou dokumentaci. Je tedy možné, že stejně jako v jiných případech technický vývoj s těmito komponenty bude rychlejší, než analýza dokumentů právním oddělením.
Certifikované systém od Microchipu mají ovšem výhodu stability dodávek po dlouhou dobu, což omezuje riziko nutného opakování certifikace v případě rychlého zastarání a vynucené výměny komponent.
Architektura SoC SmartFusion 2 využívá Flash paměti s integrovaným procesorem na jádře Arm Cortex M3 a programovatelnými analogovými obvody. FPGA IGLOO 2 nabízí od 6 do 146 tisíc logických buněk.
https://www.microchipdirect.com/product/search/all/safety-PKG-M2S-M2GL