Jste zde

Silicon Labs xG26: nový výkonnostní standard pro Bluetooth a Matter aplikace

xG26 obsahuje multiprotokolový MG26 SoC, Bluetooth LEBG26 SoC a PG26 MCU. Všechny tři typy jsou navrženy tak, aby splnily i ty nejnáročnější IoT aplikace. Proto nabízí podporu protokolu Matter a mají dvojnásobnou velikost paměti Flash a RAM oproti jiným multiprotokolovým MCU nebo SoC od Silicon Labs.

Matter je aplikační vrstva, která umožňuje zařízením interoperabilitu mezi sítěmi IoT a ekosystémy. MG26 je postavený na stejné platformě jako víceprotokolový bezdrátový SoC MG24, nabízí ale dvojnásobnou kapacitu Flash a RAM paměti a to 3200 kB Flash a 512 kB RAM. Obsahuje dvojnásobný počet univerzálních vstupně/výstupních (GPIO) pinů než MG24. Aby byla umožněna vyšší inteligence nejen pro aplikace s podporou Matter, ale pro všechny aplikace, používají MG26, BG26 a PG26 také vlastní hardwarový akcelerátor Matrix Vector AI/ML vyvinutý Silicon Labs. Toto vyhrazené jádro je optimalizováno pro strojové učení a dokáže zpracovávat operace ML až 8x rychleji s použitím pouhých 1/6 energie než tradiční vestavěný CPU. To výrazně zlepšuje energetickou účinnost rodiny, protože se urychlila aktivace nebo buzení založené na strojovém učení. Díky těmto úsporným funkcím dokáže efektivně využívat režim sleep, a tím zkrátit vybíjení baterie. Tato vlastnost je ideální pro chytrá domácí zařízení napájená bateriemi, jako jsou všudypřítomné senzory.

Spotřebitelské i průmyslové aplikace mají čím dál větší požadavky na výkon, paměť a bezpečnost a tak Silicon Labs na to reaguje novou řadou SoC a MCU xG26, která nabízí:

  • Dvojnásobná kapacita Flash, RAM a GPIO ve srovnání s předchozí rodinou xG24, která umožňuje vyvíjet pokročilé Edge aplikace. Má také dvojnásobný počet univerzálních vstupně/výstupních (GPIO) pinů než xG24, a to znamená, že jej výrobci mohou připojit k dvojnásobnému počtu periferií, a tím zajistit ještě lepší integraci celého systému.
  • Vyšší výkon počítejte díky vícejádrovém formátu s CPU ARM Cortex-M33. Obsahuje také vyhrazená jádra pro rádiové a bezpečnostní subsystémy, a to pomáhá uvolnit hlavní jádro pro zákaznické aplikace.
  • Hardwarová podpora AI/ML, která umožňuje až 8x rychlejší zpracování algoritmů strojového učení s použitím pouhých 1/6 výkonu, čímž se dosáhlo vyšší energetické účinnosti.
  • Špičkové zabezpečení ve své třídě díky Silicon Labs Secure Vault a ARM TrustZone. Pomocí služby Silicon Labs Custom Part Manufacturing Service lze produkty z rodiny xG26 také napevno zakódovat pomocí bezpečnostních klíčů navržených zákazníkem a dalších funkcí přímo ve výrobním procesu.
  • Bezdrátové připojení 2,4 GHz využívající osvědčené, testované a certifikované softwarové sady Silicon Labs, včetně Matter, Zigbee, OpenThread, Bluetooth Low Energy, Bluetooth Mesh, Proprietární, a Multiprotokolové kombinace. Nabízí nejlepším RF link budget ve své třídě, který zlepšuje dosah a snižuje počet opakování přenosu a zlepšuje životnost baterie.

MG26 je ideální pro Matter, BG26 Bluetooth SoC přináší všechny stejné funkce a je optimalizován pro Bluetooth LE a Bluetooth Mesh, a PG26 přináší nízkoenergetickou inteligenci do Edge aplikací, jako jsou CCTV kamery, dálkové ovladače nebo inteligentní dětské hračky. Pinová kompatibilita mezi vybranými produkty xG26 a xG24 a sdílenými nástroji pro vývoj hardwaru a softwaru jako je Silicon Labs Simplicity Studios umožňuje snadný vývoj a bezproblémovou migraci z jiných rodin Silicon Labs Series 2.

EFM32 PG26 32bitové MCU

32bitové MCU PG26 jsou ideální pro umožnění široké škály nízkoenergetických a vysoce výkonných vestavěných aplikací IoT. Vysoce účinný PG26 nabízí 80 MHz ARM Cortex-M33 s LCD řadičem, bohatými analogovými a komunikačními periferiemi, nízkou spotřebou proudu a mnoha GPIO pro řešení složitých systémů. PG26 je také vybaven hardwarovým akcelerátorem AI/ML umožňujícím rychlejší zpracování dat v Edge aplikacích s nižší spotřebou energie.

EFR32BG26 Bluetooth SoC

SoC Bluetooth EFR32BG26 jsou ideální pro bezdrátové připojení pomocí Bluetooth Low Energy a Bluetooth mesh pro chytrou domácnost, osvětlení a přenosné zdravotnické produkty. S klíčovými funkcemi, jako je vysoce výkonný 2,4 GHz RF transceiver, nízká spotřeba proudu, hardwarový akcelerátor AI/ML a Secure Vault, lze vytvářet chytré, robustní a energeticky účinné produkty, které jsou zabezpečené před vzdálenými i místními kybernetickými útoky. ARM Cortex-M33 běžící až na 78 MHz a až 2048 kB Flash a 256 kB RAM poskytuje zdroje pro náročné aplikace a zároveň ponechává prostor pro budoucí růst. Cílové aplikace zahrnují brány/rozbočovače, senzory, switche, dveřní zámky, chytré zástrčky, Led osvětlení, svítidla, glukometry a pulzní oxymetry.

Víceprotokolový bezdrátový SoC EFR32MG26

Bezdrátové SoC EFR32MG26 Multiprotocol Wireless SoC jsou ideální pro bezdrátovou konektivitu mesh IoT pomocí protokolů Matter, OpenThread a Zigbee pro inteligentní domácnost, osvětlení a produkty automatizace budov. Tak jako BG26 obsahuje vysoce výkonný 2,4 GHz RF transceiver, hardwarový akcelátor AI/ML a Secure Vault. ARM Cortex-M33 běžící až na 78 MHz a až 3 MB Flash a 512 kB RAM umožňují navrhnout složitější aplikace a poskytuje prostor pro Matter over Thread. Cílové aplikace jsou brány a rozbočovače, Led osvětlení, switche, senzory, zámky, detektory rozbití skla, prediktivní údržba a další.

 

Více informací naleznete na:

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon efm32pg26-datashort.pdf690.36 KB
PDF icon efr32bg26-datashort.pdf695.33 KB
PDF icon efr32mg26-datashort.pdf695.03 KB
Hodnocení článku: