Jste zde

Simulační nástroje Onsemi urychlí návrh výkonových PV aplikací

Simulační modely výkonové elektroniky PLECS a simulace pro tvrdé a měkké přepínací aplikace spolu s modely mezních situací i parazitních jevů usnadňují virtuální prototypování.

Onsemi spustila dva nové nástroje pro vývojáře a to online Elite Power Simulator a Self-Service PLECS Model Generator, které poskytují detailní náhled na chování komplexních výkonových aplikací v rané fázi vývojového cyklu prostřednictvím simulací na úrovni systému. Nástroje šetří čas vývojářů tím, že poskytují nejmodernější přesná simulační data, která umožňují výběr produktů EliteSiC přizpůsobených zákaznickým aplikacím namísto nákladné a časově náročné výroby a testování hardwaru.

Uživatelé mají k dispozici maximální výkon a flexibilitu pro vytváření vysoce věrných modelů PLECS na úrovni systému, pokud je Elite Power Simulator nasazen ve spojení se samoobslužným generátorem modelů PLECS. Ať už jsou nahrány do simulátoru Elite Power Simulator Onsemi nebo staženy pro přímé použití, samoobslužné modely PLECS poskytují optimalizaci a přesnost pro simulace chování výkonových aplikací. Modely jsou generovány na základě typických nebo nejhorších možných podmínek, aby zákazník mohl navrhnout system v rámci technologických hranic. Schopnost definovat parazitické jevy, specifické pro danou aplikaci zajišťuje, že generované modely PLECS poskytují vysoce přesné výsledky pro simulace na úrovni systému zákazníka.

Dosud byly simulátory na úrovni systému a jejich přidružené modely PLECS platné pouze pro topologie s pevným spínáním, přičemž výsledky simulace pro měkké spínané aplikace, jako je LLC (induktor-induktor-kondenzátor) nebo CLLC (kondenzátor-induktor-induktor-kondenzátor), jsou velmi nepřesné. Modely PLECS Onsemi v oboru tento trend prolamují a řeší tento problém pro zákazníky.

Elite Power Simulator
Self-Service PLECS Model Generator

Hodnocení článku: