Jste zde

Simulátor pro desky plošných spojů a dotykové obrazovky

CapExt je jednoduchý softwarový nástroj pro simulaci kapacitního dotyku. Použitím CapExt s rodinou mikrokontrolerů RA se zajistí optimální řešení již před prvním prototypem, a tím se zkrátí vývojový cyklus až o několik týdnů či měsíců.

Simulujte kapacitní dotyk

Výkonné simulační jádro v CapExt může simulovat libovolně složitá rozvržení jednoduchých dotykových tlačítek i složitých dotykových obrazovek. Jsou vyžadovány pouze tři kroky: import souborů Gerbers nebo DXF, přidání dotykové sondy a spuštění simulace. Pokročilé funkce umožňují virtuálně upravovat senzory přímo uvnitř programu CapExt.

Jednoduché ovládání

CapExt nemá vysoké nároky na výkon počítače, snadno se používá a není nutná hlubší znalost dané problematiky. CapExt přijímá všechny PCB a ITO layouty. Díky CapExt lze omezit přeslechy a šum, optimalizovat parazitní kapacity a vypočítat mezní frekvenci. Rozvržení desky lze upravit přímo v CapExt, a tím se dosáhne rychlého vývoje prototypu.

Odolnost vůči vodě

CapExt je jediný kapacitní simulátor, který dokáže přesně simulovat vliv vody na daný PCB design. CapExt je schopen simulovat vše – od několika málo kapiček až po silný déšť. Před vytvořením prvního prototypu je možné otestovat odolnost daného designu vůči vodě.

Simulace více dotyků najednou

CapExt je schopen simulovat celou řadu doteků během několika minut. Díky tomu lze rychle zkontrolovat, která pozice x-y hlásí dotyk. Má vestavěné funkce pro kontrolu linearity při posuvu prstu po dotykovém displeji. CapExt snadno simuluje dotyk na všech bodech mřížky 32x32 za méně než minutu nebo doteky na všech bodech mřížky o velikosti 100x100 za méně než 15 minut.

Vlastnosti:

  • Jednoduché ovládání
  • Spouští se na jakémkoli počítači se systémem Windows
  • Importujte standardní PCB soubory Gerbers nebo DXF
  • Z Gerberu do simulace za méně než 5 minut
  • Analýza a oprava problémů s šumem nebo přeslechem
  • Simulace účinku vlhkosti / vody na design
  •  

Více informací na https://capext.com

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon solution-brief-capext-simulation.pdf238.39 KB
Hodnocení článku: