Jste zde

SLC-liteX kombinuje průmyslové čipy 3D NAND TLC Flash a firmware Xioxia

Technologie Apacer SLC-liteX má vynikající výsledky. Našim favoritem je 8GB paměťová karta SLC-liteX CH110. Je to MicroSD karta s 30 000 P/E cyklů a 5 letou zárukou.

SSD (Solid-state drive) na bázi SLC Flash se stále považují za nejspolehlivější úložiště pro průmyslová vestavěná zařízení. Technologie se však rychle vyvíjí, v současnosti poskytuje dobrou alternativu za konkurenceschopnou cenu.

Společnost Apacer vyvinula technologii SLC-lite, která využívá 2D MLC Flash, umožňuje uložit 2 bity/buňku. Při programování pouze jednoho ze dvou bitů, nejméně významného bitu (LSB), se distribuce prahového napětí chová podobně jako pro SLC flash paměťovou buňku.  
Počet programovacích/mazacích (P/E) cyklů se pak výrazně zvýší a dosáhne až 20 000. Pro porovnání, standardní 2D MLC umožňuje 3 000 P/E cyklů.

Apacer použil podobnou koncepci pro 3D TLC NAND Flash, která umožňuje uložit 3 bity/buňku. Programování pouze jednoho ze tří bitů (např. AK6.118GSA.00107) umožňuje zvýšit počet P/E cyklů na 30 000.

5 letá záruka končí v den, kdy SSD překročil 30 000 vymazání indikovaných softwarem SMART společnosti Apacer. Záleží, co nastane dříve.

 

Úplné znění záručních podmínek najdete na stránkách společnosti Apacer.

Porovnání

Paměťové karty byly navrženy jako úložiště dat pro digitální fotoaparáty, videokamery, záznamníky dat, mobilní telefony atd. Nebyly navrženy jako úložiště pro vestavěné systémy. 8 GB a 16 GB microSD karty se přesto úspěšně používají jako alternativy SSD pro hobby počítače jako Raspberry Pi a vývojové kity.

Rychlost sekvenčního čtení/zápisu je testována pomocí CrystalDiskMark 5.2.1 s velikostí souboru 1 000 MB. Rychlost náhodného čtení /zápisu je testována pomocí IOMetra s hloubkou fronty 32.

Našim vítězem

Nejlepší 8GB paměťová karta

  • SLC-lite H2-SL 8GB nabízí nejlepší celkový výkon a výdrž. Je však 2,36x dražší než referenční paměťová karta MLC H1-M 8 GB.

8GB paměťová karta s nejlepším poměrem cena/výkon

Nejlepší vysokokapacitní paměťová karta

  • Série TLC CV110-MSD poskytuje kapacitu až do 256 GB. 32GB karta je pouze o 65% dražší než MLC H1-M 8GB , současně nabízí lepší výkon.

Nejžádanější microSD paměťové karty naleznete dostupné v sortimentu SOS electronic. Ostatní vám rádi zajistí na objednávku.

Pokud potřebujete další informace o výrobcích společnosti Apacer, kontaktujte obchodního zástupce SOS electronic ve vašem regionu, nebo napište na adresu apacer@soselectronic.com.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.