Jste zde

Nové procesory pro radiový přenos od CML

CML Microcircuits (http://www.cmlmicro.com/) navrhuje a vyrábí integrované obvody pro světový trh s komunikační technikou. Společnost byla založena v roce 1968 a od té doby se vypracovala v jednoho z předních světových výrobců integrovaných obvodů zejména pro telekomunikační a radiokomunikační techniku. Její obvody se používají do zařízení určených pro přenos hlasu a dat.

Komunikační procesory CML

Mezi hlavní přednosti integrovaných obvodů CML patří nízká spotřeba proudu, nejrůznější funkce integrované na jediném čipu, nejnižší možný počet pinů, kompaktní pouzdro a snadná komunikace s nadřazeným procesorem.

Mezi oblasti, kam CML směřuje svoje výrobky, patří telekomunikační procesory pro analogové a digitální telefonní systémy, IO pro radiové vysílání hlasu a přenos dat pro profesionální účely i radiostanice pro volný čas a IO pro bezdrátový přenos dat s podporou VF.

IO pro analogový i digitální rádiový přenos

Rozsáhlá nabídka integrovaných obvodů pro zpracování zvuku, signálů a dat od CML uspokojí potřeby vývojářů nejrůznějších systémů používajících analogového rádia. Na výběr je sortiment začínající u jednoduchých CTCSS kodeků až po vysoce integrované obvody založené na FirmASIC? - CMX7031 a CMX7041. Technologie FirmASIC? je patentovanou technologií firmy CML, která používá technologii jednoho integrovaného obvodu s možností nahrání více typů firmwarů (Function Image) s různými funkcemi. Zákazník tak může používat jeden obvod pro více produktů s různými funkcemi nebo vyrábět jeden produkt, který bude nabízet možnost výběrů funkcí. Přehled obvodů a funkcí najdete v tabulce.

Přehled nových obvodů

CMX7031 je všestranný obvod založený na technologii FirmASIC? nabízející buď plnohodnotné zpracování dat v základním pásmu (hlas, signály, data), případně 4-úrovňovou FSK v závislosti na zvoleném tzv. Function Image ?. Na čipu jsou dále k dispozici AD a DA převodníky, RF syntetizátor a systémové hodiny.

CMX7041 se liší od CMX7031 tím že neobsahuje RF syntetizátor a má 4 vstupy/výstupy pro všeobecné požití oproti dvěma u CMX7031.

CMX881 je určen pro zpracování hlasu, signálů a dat v základním pásmu pro rádiové vysílačky a podobná zařízení. Zpracování hlasu, subaudio a inband signálů pracuje v součinnosti s 1200/2400 bps modemem. Na čipu je k dispozici pomocný digitalizátor.

CMX882 se liší od CMX881 tím, že je určen do zařízení, která pracují v bezlicenčním pásmu.

CMX838 je širokopásmový CTCSS (slouží k potlačení přeslechů, když více než jedna skupina účastníků používá stejný kanál) procesor s plnohodnotným zpracováním hlasu, call-tone generátorem a RF syntetizátorem.

CMX808A je CTCSS kodek s nejrůznějšími možnostmi subaudio konfigurace včetně podpory Tone Clone?. Filtr hlasového pásma se dá použít oběma směry (Rx a Tx).

 
CMX7031
CMX7041
CMX808A
CMX838
CMX881
CMX882
FirmASIC?
Function Image ?
FI-1.2
FI-2.0
FI-1.2
FI-2.0
C-BUS
Zpracování audia
Sub Audio
CTCSS
DCS
In Band
DTMF
Selcall
Audio Tones
XTCSS
Data
FFSK/MSK
4FSK
Pomocné funkce
DA převodníky
AD převodníky
Systémové hodiny
RF syntetizátor(y)

Závěr

Nejnovější katalog, technické podklady a cenové nabídky k integrovaným obvodům firmy CML můžete objednávat u distributorů pro ČR ? MACRO WEIL spol. s r.o, pro SR ? MACRO Components s.r.o.

 

Pavel Škurek
pskurek@ macroweil.cz
MACRO WEIL spol. s r.o

Downloads & Odkazy

Hodnocení článku: