Jste zde

Tři nové lékařské vývojové soupravy od TI vycházející z procesoru DSP TMS320VC5505 zkracují u zařízení pro lékařskou diagnostiku

061006.jpg

Výrobci lékařské elektroniky hledají cesty, jak urychlit návrhy nových zařízení, která by vyhověla požadavkům poskytovatelů lékařské péče na nejmodernější zařízení nabízející sofistikované funkce v bateriově napájeném přenosném zařízení. Pro urychlení vývoje přenosných lékařských zařízení, ohlašuje dnes společnost Texas Instruments Incorporated (TI) (NYSE: TXN) první soupravu nástrojů pro vývoj lékařských zařízení v oboru s úplným signálovým řetězcem a s nabídkou programového vybavení pro celou řadu aplikací pro lékařskou diagnostiku a monitorování pacientů. Tyto tři lékařské vývojové soupravy (medical development kit (MDK)), vycházející z procesoru pro zpracování digitálních signálů (DSP) firmy TI TMS320VC5505, mohou být sestaveny nákupem vstupního analogového modulu (analog front-end (AFE)) a vývojového modulu (EVM) pro procesor DSP TMS320VC5505, čímž je výrobcům umožněno rychlé zahájení návrhů špičkových elektrokardiogramů (EKG), digitálních stetoskopů a pulsních oximetrů .

Každá souprava zahrnuje návrhářské nástroje, jak pro programové, tak pro technické vybavení včetně schémat, vzorů aplikačních kódů, speciálních a souvisejících lékařských algoritmů, které usnadňují proces návrhu a pro zákazníka zkracují dobu vývoje až o osm měsíců. Soupravy MDK jsou také mimořádně přizpůsobivé se schopností propojení vzájemně kombinovatelných modulů AFE s mnoha procesorovými platformami, což umožňuje opakované využití programových prostředků a zvyšuje návratnost investičních nákladů. Kromě toho technologie s malou spotřebou energie použitá u procesoru C5505, která je podporovaná úplnou nabídkou analogových prvků od TI, umožňuje použít diagnostické funkce u přenosných lékařských zařízení, čímž zvyšuje jejich funkčnost a energetickou účinnost. Výsledkem pokročilých procesorů DSP a analogových technologií firmy TI ve spojení s programovými prostředky specifickými pro lékařské aplikace je, že soupravy MDK umožňují lékařům i pacientům rychle využívat výhod koncových výrobků s delší životností baterií, lepší přenosností a mnohem sofistikovanější uživatelskou funkčností, jako je zobrazování průběhů a možností nabídek v reálném čase na LCD obrazovce a nahrávání a přehrávání zvukových záznamů.

Soupravy MDK jsou určeny pro reálné vyhodnocení odborníky pouze v prostředí laboratoří a vývojových pracovišť a nikoliv pro lékařské nebo diagnostické využití na pacientech. Více informací naleznete na webové stránce: (www.ti.com/c5505mdk-prprod ).

Hlavní charakteristiky a výhody soupravy MDK pro elektrokardiogram:

 • Vstupní modul s úplnou sestavou analogových obvodů včetně 24bitového 16kanálového analogově-digitálního převodníku (ADC) ADS1258 s nízkou spotřebou pro aplikace EKG včetně ochrany při použití defibrilátoru a izolace napětí 4 kV,
 • EKG s 12 výstupy používající 10 vstupních elektrod pro zlepšení diagnostických hodnocení,
 • Zahrnuje modul EVM pro procesor DSP C5505 pro široké možnosti zpracování signálů a implementace lékařských algoritmů, včetně přizpůsobivého a konfigurovatelného filtrování, výpočtů pro 12 výstupů, detekce komplexu QRS, detekce nepřipojených výstupů, zobrazení EKG průběhů a rychlosti srdečního tepu v reálném čase na obrazovce LCD a na externím PC.

Hlavní charakteristiky a výhody soupravy MDK pro digitální stetoskop:

 • Vstupní modul se všemi obvody AFE včetně zvukového stereofonního kodéru-dekodéru TLV320AIC3254 s nízkou spotřebou a nízkým napětím pro digitální fonendoskopické aplikace,
 • Možnost tříkanálového vstupu, dva kondenzátorové a jeden kontaktní mikrofon i/ps s možností výstupu na sluchátka,
 • Tři volitelné režimy provozu stetoskopu, s možností uživatele slyšet a soustředit se na zvuky různých kmitočtových rozsahů pro zlepšení diagnostické přesnosti:
  • Bellův režim (20 Hz až 220 Hz)
  • Brániční režim (50 Hz až 600 Hz)
  • Rozšířený rozsah (20 Hz až 2 000 Hz)
 • Zahrnuje modul EVM pro procesor DSP C5505 určený k rozsáhlému zpracování signálů a řízení hlasitosti, k zvukového záznamu a přehrávání a zobrazování zvukových průběhů a rychlosti srdečního tepu v reálním čase na obrazovce LCD a na externím PC.

Hlavní charakteristiky a výhody soupravy MDK pro pulsní oximetr:

 • Vstupní modul se všemi obvody AFE včetně digitálně-analogového převodníku DAC7573 a analogově-digitálního převodníku ADS8328 pro aplikace pulsní oximetrie, včetně společného okruhu přizpůsobení pro signály v červené a infračervené oblasti,
 • Zahrnuje modul EVM pro procesor DSP C5505, který provádí rozsáhlá zpracování signálů, procentuální výpočet úrovně obsahu kyslíku v rozsahu 0 až 100 %, zobrazení rychlosti srdečního tepu, detekce nepřipojeného snímače a zobrazení pletysmogramu v reálném čase na obrazovce LCD a na externím PC.

Ceny, dostupnost a nástroje:

 • Analogový vstupní modul pro elektrokardiogram je dostupný při ceně 449,00 USD.
 • Analogový vstupní modul pro digitální stetoskop je dostupný při ceně 375,00 USD.
 • Analogový vstupní modul pro pulsní oximetr je dostupný při ceně 395,00 USD.
 • Modul EVM pro procesor DSP TMS320VC5505 je dostupný při ceně 395,00 USD.

Úplná souprava zahrnuje jeden ze vstupních modulů plus modul EVM C5505. Při nákupu kteréhokoli modulu je zdarma přístup ke vzorovému implementačnímu kódu vycházejícího z platformy C5505 plus návrhářské aplikační informace pro PC o technickém a programovém vybavení pro soupravu MDK.

Odkazy

Hodnocení článku: