Jste zde

Tlačítka Marquardt 5000 se nezaleknou prachu ani vody

Proč se vyplatí použít tlačítko s deklarovanou odolností vůči vodě a prachu i v běžném prostředí?
V případě, kdy je zařízení umístěno v exteriéru, je takové odolné tlačítko většinou nutné. Co však v případě, kdy bude zařízení provozováno v interiéru, v relativně „dobrém“ prostředí? Tady už záleží hlavně na volbě konstruktéra, zda použije tlačítko s lepším krytím nebo ne. Použití tlačítka s vyšším krytím sice znamená o něco vyšší cenu, ale poskytuje jednu velkou výhodu, spolehlivost.

Víme, že je i ve vnitřním prostředí, zvláště pak ve výrobních halách nebo skladech, velmi často vyšší prašnost a výrazně kolísá vlhkost. To jsou pochopitelně podmínky, které kontaktům neprospívají, takže tlačítko nebo přepínač s vyšším krytím může znamenat výrazné zvýšení spolehlivosti.
 
 
V současné „mikroprocesorové“ době je velmi časté, že ovládací tlačítka spínají jen minimální proud, což má za následek, že v mnoha případech neprochází kontakty ani minimální doporučený proud, který zaručuje samočištění kontaktů, takže tlačítka „selhávají“ předčasně. I v těchto případech je výhodné použít tlačítko s větší odolností vůči vodě a prachu.
 
Tlačítko Marquardt 5000.0501 je doslova univerzální, neboť má třídu krytí IP54 z obou stran. Dokáže spínat proudy 4 (2) A / 250 V AC a plusem je i vysoká mechanická životnost - až 200 000 cyklů. Relativně větší síla potřebná ke stlačení a dostatečně dlouhá dráha pohybu pomáhá i jako ochrana proti náhodnému stisknutí.
 

V případě zájmu o jakýkoliv spínač Marquardt kontaktujte distributora, společnost SOS electronic, na info@soselectronic.cz.
 

 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • jednopólové tlačítko (SPNO, momentary) s odolností IP54
  • IEC 4 (2) A / 250 V AC / 20E4
  • vzdálenost kontaktů >3 mm
  • PA posilněný skelnými vlákny, protipožární odolnost UL94-V2
  • celková dráha (travel) 4 mm
  • postříbřené terminály 2,8 x 0,8 mm

 

 

Download a odkazy:

 
 

 

Hodnocení článku: