Jste zde

Spolehlivé tlačítkové vypínače s jednoduchou montáží

Panelové tlačítka/vypínače série 1840 Marquardt jsou díky nejjednoduššímu ovládání zatlačením a nejjednodušší montáži jednoduše nejpraktičtějším řešením pro spínání v běžných elektrických zařízeních.

“Pokud nás zákazník osloví, že potřebuje prakticky a rychle vyřešit spínání síťového napájení v běžných elektrických zařízeních, určitě mu doporučíme sérii panelových tlačítek/vypínačů 1840.” říká SOS electronic.

Mají nejjednodušší možné ovládání – zatlačením, nejjednodušší možnou montáž a její přípravu - vyvrtání jednoho otvoru a uchycení maticí M12.

Série 1840 sestává z jedno i dvoupólových verzí ve funkcích tlačítka i přepínače (s aretací). Modely 1841 jsou jednopólové, modely 1843 dvoupólové.

Jednopólový spínač je ve třech verzích - se spínacím kontaktem (normally open), rozpínacím kontaktem (normally closed) a přepínacím kontaktem (momentary changeover switch). Dvoupólové modely jsou k dispozici pouze ve funkci aretovaného spínače.

Všechny modely mají hmatník ve tvaru válce o průměru 8 mm. Zajímavým doplňkem je neoprenová krytka s integrovanou maticí, která zaručuje odolnost vůči prachu a vodě.

Pro ty, kterým běžný hmatník nevyhovuje (je příliš malý) jsou určeny modely s hmatníkem upraveným pro přidání větších hmatníků: buď kulatý s průměrem 20 mm, nebo obdélník o rozměrech 11,5 x 20 mm. Druhá část objednacího kódu těchto modelů je 6101.

Podrobné informace naleznete v katalogovém listu Marquardt 1840, vybrané spínače této série najdete na webu SOS electronic.

Pokud máte zájem o jakýkoliv spínač Marquardt, rádi poradíme na adrese info@soselectronic.cz.

 Základní parametry série 1840:

  • Spínané napětí 250VAC
  • Spínaný proud 6 A, indukční zátěž 4 A pro spínače s aretací a 2 A pro spínače bez aretace (momentary)
  • Stupeň krytí ze strany hmatníku IP40
  • Mechanická životnost 100 000 cyklů
  • Elektrická životnost při nominálním zatížení 50 000 cyklů
  • Rozsah pracovních teplot ze strany hmatníku -20°C až + 55°C
  • Rozsah pracovních teplot ze strany terminálů -20°C až + 100°C

Download a odkazy:

Hodnocení článku: