Jste zde

Spolehlivé WiFi moduly a kity s ESP32

Espressif vyvinul a vyrábí spolehlivé a přitom cenově atraktivní WiFi/BT moduly a vývojové kity pro rychlejší otestování modulů s populárním čipem ESP32. Počet aplikací, které ho využívají, roste exponenciálně.     

WROOM a WROVER moduly

Jedná se o rodinu malých modulů, které obsahují čip ESP32 spolu s několika klíčovými komponenty včetně krystalu, leptané MIFA antény a impedančního přizpůsobení. Tím usnadňují použití ESP32 a jsou okamžitě připraveny k integraci do koncových produktů. Tyto moduly mohou být také použity jako vývojová platforma, protože obsahují několik dalších komponent jako je programovací rozhraní, pasiva a kolíková lišta.

Novinkou v nabídce jsou moduly s označením WROVER, které jsou rozšířeny o 4MB pSRAM čip, čímž se jejich možnosti značně rozšiřují. Klíčové vlastnosti těchto modulů jsou uvedeny v následující přehledové tabulce:

Pro dosažení kratšího času v procesu vývoje nabízí společnost Espressif DevKit s ESP32 čipem a zabudovaným USB/UART převodníkem pro jednoduché programování. ESP32-DevKitC má vyvedeny signály na dvě kolíkové lišty. K dispozici je celkem 38 pinů včetně 3,3V napájení, I2C, UART a GPIO signálů. 


ESP32-DevKitC je vhodný pro použití s testovací deskou, vývojáři mohou začít pracovat s ESP32 modulem prakticky ihned po rozbalení.

 Vlastnosti ESP32:

  • Dvě CPU jádra s nastavitelnou taktovací frekvencí od 80 MHz do 240 MHz
  • 19,5 dBm úroveň výstupu pro anténu zabezpečuje dostatečný fyzický dosah
  • Klasické Bluetooth pro starší připojení i pro podporu L2CAP, SDP, GAP, SMP,AVDTP, AVCTP, A2DP (SNK) a AVRCP (CT)
  • Podpora Bluetooth Low Energy (BLE) profilů včetně L2CAP, GAP, GATT, SMP a profilů na základě GATT jako je např. BluFi, SPP atd
  • Bluetooth Low Energy (BLE) se dokáže připojit ke smartphonům
  • Klidový proud je menší než 5 uA, takže je vhodný pro aplikace s bateriovým napájením a nositelnou elektroniku
  • Integrovaná 4MB Flash
  • Periferie zahrnují kapacitní dotykové senzory, Hallův snímač, zesilovač s nízkým šumem, rozhraní pro SD kartu, Ethernet, vysokorychlostní SPI, UART, I2S a I2C
  • Plně certifikovaný s integrovanou anténou a softwarovými stacky

Pokud se zajímáte o další produkty značky Espressif nebo potřebujete více informací, rádi Vám poradíme na adrese info@soselectronic.cz 

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.