Jste zde

Strojové učení jednoduše od ST

ST Microelectronics integrovala softwarový balík pro condition monitoring a machine learning, vyvinutý firmou Cartesiam, do kitů pro STM32.

Software umožní urychlit vývoj průmyslových aplikací pro monitoring technologií a strojové učení a nasadit tak procesory řady STM32 do perspektivní linie edge computingu. Spolupráce ST Micro a Cartesiam na softwarovém balíku není náhodná. Cartesiam je expertem na průmyslové aplikace a již řadu let patří mezi top partnery ST Micro. Je tedy pravděpodobné, že technologii s procesory ST má již nějakou dobu vyladěnou a poskytnutí celého software a know-how vývojářům, napojeným na ST, je promyšleným marketingovým tahem.  

Jak napovídá název FP-AI-NANOEDG1 software pack, balík je postavený na NanoEdge AI Studio firmy Cartesiam a zahrnuje potřebné drivery, middleware, dokumentaci a vzorové kódy pro rozchození senzoriky a integraci s knihovnami NanoEdge. Celé NanoEdge AI Studio běží na platformě PC s Windows 10 nebo Linuxem.

Tím se zjednodušuje stavba prototypů i hledání způsobů propojení vývojových desek, postavených na ST32, s robustnější platformou pro práci s daty. Typickou aplikací condition monitoringu je analýza vibrací stroje s vysokou frekvencí vzorkování, kde lze data po průběžné analýze buď zahodit (normální provozní stav) nebo uschovat vzorek (abnormální vibrace). Pro sběr dat ze senzorů stačí jednoduché a levné procesory, umělá inteligence v nadřazeném systému následně zpracuje analýzu prostřednictvím dodaných algoritmů, kterých NanoEdge nabízí pžes 500 milionů. Celý softwarový balík ST poskytuje zdarma.

Jako výchozí hardwarová sestava může být použit Discovery Kit STM32L562E-DK, s mikrokontrolérem  STM32L562QEI6QU , akcelerometrem iNEMO 3D a 3D gyroskopem. Ten dále nabízí dva MEMS mikrofony, TFT-LCD displej a STLINK-V3E debugger/programátor.

https://www.st.com/en/embedded-software/fp-ai-nanoedg1.html
https://www.st.com/en/applications/factory-automation/smart-sensor-nodes.html

Hodnocení článku: