Jste zde

Svorkovnice Euroclamp se šroubovou přírubou

Pro aplikace, kde je náhodné, nechtěné rozpojení svorkovnice nežádoucí, doporučujeme použít verzi se šroubovými přírubami. Rozšířili jsme naši nabídku svorkovnic, neboť na bezpečnosti a spolehlivosti zařízení záleží stále více a více.

Asi nejjednodušší a nejrychlejší propojení několika vodičů nebo propojení na plošný spoj je pomocí svorkovnic resp. konektorových svorkovnic. Pokud jde o "statické" zařízení, které je pevně nainstalováno např. na stěně  a připojené vodiče také nejsou v pohybu, pak vám zcela postačí klasické řešení - např. kolíková lišta na plošném spoji:

Jakmile ale máme co do činění se zařízením, které je přemisťováno, které vibruje nebo u něj dochází k rázům, je docela rozumné použít svorkovnice se závitovými přírubami.

Do plošného spoje jde kolíková lišta se zapuštěnou maticí v přírubě, do které se zašroubuje protikus.

 

U verzí konektorů v rastru 3,5 resp. 3,81 mm je navíc možnost přišroubovat i celé těleso (přírubu) samořezným šroubem k plošnému spoji. Je to proto, že mají konektory užší piny - pouze 0,8x0,8mm oproti 1x1mm u konektorů v rastru 5 resp. 5,08 mm. I celé těleso je menší, proto jsou piny více namáhány.

Na kabel pak jde svorkovnice s přírubou a integrovanou šroubem.

Podle typového značení rozlišíme svorkovnice se šroubovou přírubou velmi rychle a jednoduše.
Všechny končí příponou “-K”. Obecně platí, že svorkovnice v rastru 3,5 a 3,81mm používají šrouby se závitem M2,5, svorkovnice v rastru 5 a 5,08 mm resp. větší používají šrouby se závitem M3. Pokud z nějakých příčin potřebujete i pro ty větší svorkovnice (5mm, 5,08mm, 7,62mm) použít závit M2,5 - pak budou mít příponu -K2.

Na bezpečnosti a spolehlivosti zařízení záleží stále více a více, také proto se množí požadavky na tyto verze svorkovnic. Rozšířili jsme tedy skladovou nabídku o nové verze značky Euroclamp. Zvolili jsme oblíbený rastr 5,08mm a nejběžnější počty pólů 2, 3, 4 a 5. Kolikovou lištu do plošného spoje nabízíme v horizontální i vertikální verzi.

Pokud jste nenašli právě to, co potřebujete nebo máte zájem i o další informace o produktech značky Euroclamp, rádi vám poradíme na adrese info@soselectronic.cz

Download a odkazy:

 

Hodnocení článku: