Jste zde

Tagy a senzory s kombinací Bluetooth násobí potenciál aktivního RFID

RFID je spolehlivou a efektivní technologií pro identifikaci a monitoring produktů. Doba si žádá stále nové vlastnosti. Ela Innovation nabízí speciální monitorovací tagy, které umožňují měřit teplotu, vlhkost, pohyb a uhel natočení či přímo digitální a analogový signál. Pracují v pásmu 433 MHz nebo 868Mhz a některé tagy a senzory dokáží komunikovat přes Bluetooth. Pro speciální účely mají produkty s certifikací ATEX pro výbušné prostředí.  

Pásmo 868 MHz, které Ela Innovation přidává do svých produktů, má vysoký potenciál použití. Některé tagy umožňují komunikovat také pomocí Bluetooth. Tato kombinace je výhodná, protože některé logistické systémy používají k identifikaci zboží raději technologii Bluetooth. Právě proto se malá investice do tagů (někdy rozdíl několik desítek centů) mnohonásobně vrátí.

Některé tagy a senzory mají certifikaci Atex – čili mohou spolehlivě pracovat ve výbušném prostředí. Tato vlastnost se hodí například pro monitoring dopravy plynů, olejů a jiných nebezpečných látek. Díky instalovanému senzoru přímo na cisternu lze mít pod kontrolou teplotu a stav převážené nebezpečné látky v reálném čase.

Watch ID je určen především do zdravotnických zařízení pro lokalizaci pacientů. Vyznačují se dlouhou životností – až 10 let a velkým dosahem – až 80m. Jsou vodotěsné – vyhovují stupni krytí IP68.

           

Ela Innovation nabízí celou škálu tagů a senzorů. Pro správnou funkci celého systému je potřeba mít vhodnou čtečku, která slouží k monitorování jednotlivých tagů, senzorů nebo pro zápis požadovaných hodnot. Čtečky je možné připojit do systémů přes USB, RS232, RS485, Ethernet nebo Wifi. Pro správné nastavení jednotlivých tagů, senzorů je zapotřebí používat správný software. To vše je možné najít v portfoliu Ela Innovation.

Tagy

Společnost ELA Innovation nabízí širokou škálu aktivních produktů RFID na dlouhou vzdálenost k uspokojení všech vašich identifikačních potřeb. Dosah může dosahovat více než 100 metrů a životnost baterie je 10 let nebo více.

 • Coin IDØ36mm, H: 10mm, W: 11g, výdrž: 10let, dosah: 80m
 • Coin ID ExØ36mm, H: 10mm, W: 11g, výdrž: 10let, dosah: 80m, ATEX
 • Puck DotØ57mm, H: 18mm, W: 36g, výdrž: 10let, dosah: 150m
 • Watch ID - 45 x 37 m, H: 13mm, W: 19g, výdrž: 10let, dosah: 80m
 • Puck IDØ57mm, H: 18mm, W: 36g, výdrž: 10let, dosah: 150m, možnost Bluetooth
 • Tag dot - 60 x 40 mm, H: 18mm, W: 30g, výdrž: 3let, dosah: 90m
 • Slim ID - 56 x 31 mm, H: 2.4 mm, výdrž: 7let, dosah: 60m
 • Thinline IR54 x 33 mm, H: 5 mm, výdrž: 5let, dosah: 80m
 • Items IR - 80x 34 mm, H: 2.8 mm, výdrž: 10let, dosah: 100m
Coin ID
Puck ID
Puck Dot
Watch ID
Tag ID
Items IR
Thinline IR
Slim ID

Senzory

Produktová řada ELA Innovation RFID zahrnuje široký výběr bezdrátových aktivních RFID senzorů. Tyto produkty jsou navrženy pro mnoho aplikací, které umožňují zákazníkům provádět monitorování teplotních a vlhkostních podmínek v reálném čase, detekovat pohyb a sledovat otevírání dveří pomocí magnetických kontaktů.

 • Coin T - měření teploty v rozsahu -30°C až 70°C
 • Coin T Ex - měření teploty v rozsahu -30°C až 70°C s ATEX
 • Items TD - externí teplotní senzor v rozsahu -40°C až 125°C
 • Puck T - měření teploty v rozsahu -40°C až 85°C, možnost Bluetooth
 • Puck RHT - měření teploty a vlhkosti v rozsahu -40°C až 85°C, 0 až 100%
 • Coin RH - měření vlhkosti v rozsahu 0 až 100%
 • Coin Mov - detektor pohybu s nastavením hodnoty pohybu pro alarm
 • Coin Mov Ex - detektor pohybu s nastavením hodnoty pohybu pro alarm s ATEX
 • Items AD - 1x analogový vstup 0-3V
 • Items DG - 1x digitální vstup nebo pulsní čítač, ke vstupu se připojuje dry contact
 • Coin Mag - detekce magnetického pole ve vzdálenosti 11 až 13mm
 • Coin Mag EX - detekce magnetického pole ve vzdálenosti 11 až 13mm s ATEX
 • PUCK Mag - detekce magnetického pole ve vzdálenosti 3,5cm
Coin
Puck
Items AD
Items TD

Čtečky

Produktová řada ELA Innovation obsahuje širokou škálu aktivních čteček RFID. Mezi možnosti připojení patří RS-232, RS-485, USB, TCP / IP, Wi-Fi, Wiegand a další. Nabízí také čtečku RFID ve verzi OEM pro úplnou integraci do různých zařízení

Software

ELA Innovation nabízí také software pro všechny nabízené produkty. Slouží k programování bezdrátových RFID tagů a senzorů nebo jejich aktivaci. Více informací zde: https://elainnovation.com/software-and-tools.html

Antény

Aktivní produktová řada ELA Innovation zahrnuje širokou škálu aktivních antén - RFID antény pro vnitřní nebo venkovní použití, se směrovými nebo všesměrovými možnostmi. Tyto antény jsou určeny pro aplikace od automatického počítání a řízení přístupu až po lokalizaci, telematiku a mnoho dalších aplikací. Více informací naleznete zde: https://elainnovation.com/rfid-antennas.html

Příslušenství

Příslušenství pro aktivní produkty RFID společnosti ELA Innovation. Najdete vše, co potřebujete k připojení, užitečných držáků, napájení aktivních RFID štítků a čteček. Důležitým zařízením je repeator pro zvýšení dosahu či tester jednotlivých tagů s kontrolou baterie. Více informací naleznete zde: https://elainnovation.com/accessories.html

Kde produkty Ela Innovation najdou své uplatnění?

Řízeni přístupu vozidel či osob: Aktivní tagy se používají také k řízení přístupu k průmyslovým lokalitám. Jsou konfigurovány pro detekci v krátké vzdálenosti. Čtečky identifikují pracovníky a poskytují informace pro řídící systémy řízení přístupu, jako jsou dveře, brány a stativy turnikety. Aktivní tagy jsou připojeny k helmám či kroužkům na klíče. Ideální řešení pro počítání lidí v nebezpečných oblastech.

         

Ochrana proti krádeži Indoor/Outdoor: Snímač pohybu monitoruje pohyb objektu a vyšle alarm při pohybu hlídaného předmětu. COIN MOV nabízí malé rozměry robustní konstrukci, která je ideální pro použití s ​​vysoce hodnotnými výrobky nebo předměty, které mají být zajištěny. Dlouhý dosah (> 80 m) a prodloužená životnost baterie (až 10 let). RFID tag s dlouhým dosahem, připevněný na vysokozdvižný vozík, zařízení, paletu nebo obal umožňuje detekci, lokalizaci a zachycení pohybu v reálném čase. Tato technologie umožňuje umístění tagů do míst, které se nacházejí uvnitř vozidel nebo přívěsů.

            

RTLS(Real time Locating System):Aktivní RFID tagy dokáží identifikovat a lokalizovat označené objekty, palety ve skladovacích prostorech. Snadná instalace a údržba díky malé velikosti a dlouhá životnost (> 10 let). Protokol je upraven tak, aby zvládal provoz s velmi velkým počtem RFID tagů současně (> 20000). Tím se snižuje potřeba komplexních mesh sítě čteček. S jednou čtečkou dokážete pokrýt až 1000 metrů čtverečních. Software RFID EADS komunikuje se čtečkou a archivuje naměřené hodnoty v otevřené databázi, kterou si můžete upravit na míru pro snadnou integraci do vašeho používaného software.

          

Telematika: Integrací digitálních senzorů do aktivních tagů rozšíří rozsah použití. Kompletní řada nových RFID senzorů určených pro monitorování a sledování teplotních a dalších fyzikálních parametrů pro dopravu, zdravotnictví a zemědělsko-potravinářský sektor, stejně jako pro farmaceutický průmysl.

           

Bezpečnost pracovníků: Jak automaticky počítat lidi vstupující na staveniště? Jak lokalizovat personál na staveništi a vědět, kdo je v tunelu v případě incidentu? Jak chránit zařízení a předměty? Ochrana osob v provozu s vysokozdvižnými vozíky. Aplikace aktivních RFID tagů lze přizpůsobit tak, aby splňovaly všechny vaše potřeby. Software ELOC MOBILITY identifikuje a počítá pracovníky v reálném čase, kteří pracují na různých místech v tunelech během výstavby. Pracovní helma každého pracovníka je vybavena tagem RFID. Každý vstup do podzemí nebo do části tunelu je monitorován v reálném čase. Terminály pro počítání RFID určují směr průchodu, aniž by bylo zapotřebí ruční akce. Čtečky identifikují pracovníky a poskytují informace pro řídící systémy řízení přístupu, jako jsou dveře, brány a stativy turnikety. Aktivní tagy jsou připojeny k helmám či kroužkům na klíče. Ideální řešení pro počítání lidí v nebezpečných oblastech.

           

Chytré budovy a města: Monitoring teploty a vlhkosti v budovách. U zelených ploch je také důležité monitorovat vlhkost a tím přizpůsobit automatický systém závlahy. Další zajímavou situací je monitoring datových center. Detekce otevření dvířek, detekce světla, snímače s analogovými vstupy pro připojení externích snímačů (např. Tlak, CO2, úniky kapalin a další). Ela Innovation nabízí širokou škálu monitorovacích senzorů pro pokrytí všech částí Smart budov a měst.

Více informací získáte na stránkách výrobce: https://elainnovation.com/products.html

Pro dostupnost, cenu nebo jiné konkrétní informace kontaktujte distributora  Ryston Electronics. Popřípadě využijte přímého kontaktu na pana Michala Pavelku: michalp@ryston.cz.

Hodnocení článku: