Jste zde

ELA Innovation - specialista na RFID

ELA Innovation nabízí širokou škálu aktivních RFID produktů pro velké vzdálenosti, které uspokojí všechny potřeby se zaměřením na identifikaci. Dosah prvků přesahuje hranici 100 metrů. Nabídka zahrnuje celou řadu miniaturních RFID čteček a stejně tak aktivních RFID tagů s neobyčejně nízkou spotřebou elektrické energie (ULPW, Ultra Low Power) pro dosažení maximální výdrže bateriového zdroje napájení, která může překročit i deset let.

Bezpečnost

Jak automaticky počítat lidi vstupující na staveniště? Jak lokalizovat personál na staveništi a vědět, kdo je v tunelu v případě incidentu? Jak chránit zařízení a předměty? To je řešení od ELA Innovation zaměřená na ochranu a bezpečnost. Aplikace aktivních RFID tagů lze přizpůsobit tak, aby splňovaly všechny vaše potřeby.

Počítání lidí v tunelech

Software ELOC MOBILITY identifikuje a počítá pracovníky v reálném čase, kteří pracují na různých místech v tunelech během výstavby. Toto řešení je založeno na naší aktivní technologii RFID na dlouhou vzdálenost. Pracovní helma každého pracovníka je vybavena tagem RFID. Každý vstup do podzemí nebo do části tunelu je monitorován v reálném čase. Terminály pro počítání RFID určují směr průchodu, aniž by bylo zapotřebí ruční akce. Tato technologie čte tagy, které nosí chodci a cestující v užitkových vozidlech na dlouhé vzdálenosti, aniž by došlo k narušení provozu.

 

Kontrola přístupu pracovníků průmyslových areálů

Aktivní tagy se používají také k řízení přístupu k průmyslovým lokalitám. Jsou konfigurovány pro detekci v krátké vzdálenosti. Čtečky identifikují pracovníky a poskytují informace pro řídící systémy řízení přístupu, jako jsou dveře, brány a stativy turnikety. Aktivní tagy jsou připojeny k helmám či kroužkům na klíče. Ideální řešení pro počítání lidí v nebezpečných oblastech.

 

Zařízení proti krádeži

RFID tag s dlouhým dosahem, připevněný na vysokozdvižný vozík, zařízení, paletu nebo obal umožňuje detekci, lokalizaci a zachycení pohybu v reálném čase. Tato technologie umožňuje umístění tagů do míst, které se nacházejí uvnitř vozidel nebo přívěsů.

 

Ovládání přístupu vozidla

RFID tag s dlouhým dosahem instalovaný uvnitř vozidla umožňuje systému okamžitě zjistit jeho přítomnost v přístupové bráně. Detekční vzdálenost je nastavitelná od 1 do 30 metrů. Kompatibilita čtečky RFID se standardními Wiegand. Datové komunikační protokoly umožňují přímé připojení k existujícím řídicím jednotkám přístupu.

 


Řešení proti krádeži pomocí snímačů pohybu

Snímač pohybu monitoruje pohyb objektu a vyšle alarm při  pohybu hlídaného předmětu. COIN MOV nabízí malé rozměry robustní konstrukci, která je ideální pro použití s ​​vysoce hodnotnými výrobky nebo předměty, které mají být zajištěny. Dlouhý dosah (> 80 m) a prodloužená životnost baterie (až 10 let).

 

Více informací na téma bezpečnost na www.rfid-ela.eu/security.html

Telematika

Integrací digitálních senzorů do aktivních tagů rozšíří rozsah použití. Kompletní řada nových RFID senzorů určených pro monitorování a sledování teplotních a dalších fyzikálních parametrů pro dopravu, zdravotnictví a zemědělsko-potravinářský sektor, stejně jako pro farmaceutický průmysl.

Automatická identifikace aktiv

Aktivní tag má malou velikost a vysokou robustnost a tím mohou být vystaveny extrémním podmínkám. Jsou vhodné pro umístění na zařízení, jako jsou přívěsy, kontejnery, sklápěče a stavební zařízení. Nabízí velmi dlouhou životnost baterie a dlouhý přenosový rozsah. Skutečný přínos pro poskytovatele telematických řešení umístěných ve vozidlech, aby zlepšili identifikaci přívěsů, kontejnerů a náklaďáků; Automatické převzetí seznamu aktiv naložených v přívěsech (stavební zařízení, drahé předměty atd.).


Sledování nemotorového zařízení na letištích

Za účelem splnění stále přísnějších požadavků na bezpečnost a produktivitu, národní a mezinárodní provozovatelé letišť se rozhodli lépe spravovat své flotily nemotorových zařízení (NME),které jsou většinou bez zdroje energie. Štafle, tažné zařízení, nosiče zavazadel, nosiče kontejnerů, atd.  Jejich přáním je, aby bylo možné identifikovat a lokalizovat tyto předměty v reálném čase. Jelikož je letiště veliká plocha je nutné mít několik čteček, které pokrývají jednotlivé zóny. Výsledkem je pak nepřetržitý přehled předmětů po letištní zóně, což umožňuje operátorům adekvátně reagovat na různé situace.


Monitorování teploty v chladírenských vozících

Tagy vybavené digitálními senzory jsou ideální volbou pro telematiku pro dopravce přepravující zboží, které je náchylné na teplotu jako jsou chladírenské a mrazící vozy přepravující nejen potraviny. Aktivní RFID čtečka shromažďuje údaje o teplotě a vlhkosti v reálném čase od bezdrátových senzorů RFID umístěné uvnitř chladících přívěsů a to i v izotermických kontejnerech. Malá velikost, rychlá instalace, snadné použití a velmi dlouhá životnost baterie, přinese skutečnou přidanou hodnotu a vysoký stupeň flexibility pro nasazení automatizovaných řešení pro správu tohoto specifického sektoru.

Více informací na téma Telematika: www.rfid-ela.eu/telematics.html

RTLS(Real time locating system)

Jak udržovat automaticky seznam zboží? Jak lokalizovat zboží a výrobní nástroje ve vašem podniku? Jak lokalizovat lidi v budovách?

Automatiký inventář

Aktivní RFID tagy dokáží identifikovat a lokalizovat označené objekty, palety ve skladovacích prostorech. Snadná instalace a údržba díky malé velikosti a dlouhá životnost (> 10 let). Protokol je upraven tak, aby zvládal provoz s velmi velkým počtem RFID tagů současně (> 20000). Tím se snižuje potřeba komplexních mesh sítě čteček. S jednou čtečkou dokážete pokrýt až 1000 metrů čtverečních. Software RFID EADS komunikuje se čtečkou a archivuje naměřené hodnoty v otevřené databázi, kterou si můžete upravit na míru pro snadnou integraci do vašeho používaného software.


Automatická inventář nástrojů

Inventář nástrojů se provádí pomocí snímačů, které detekují přítomnost nástrojů v skříních. Interní přijímač přenáší data senzoru do počítače, který udržuje kompletní a přesný inventář.


 

Lokalizace kontejnerů v průmyslových lokalitách

Aktivní RFID tagy pro průmyslovou identifikaci nabízejí robustnost a dlouhou výdrž baterie a dosah až 100 metrů. Tyto tagy nabízí vysokou úroveň provozní flexibility ve velkých lokalitách, což vám umožní sledovat kontejner, vozidlo, přílety a odlety výrobků atd.


Umístění zaměstnanců

ELA Innovation vytvořila obecné řešení pro splnění požárních požadavků na výškové budovy. Vyvinula řešení pro lokalizaci a počítání zaměstnanců, které je možné používat na každém patře. Každý zaměstnanec je vybaven aktivním RFID tagem na dlouhou vzdálenost. Například šestnáct podlaží je pokryto jen dvěma čtečkami na podlaze i přes náročné podmínky jako jsou kovové skříně, vysoká hustota uloženého papíru, velmi nízké stropy a kovové konstrukce budovy. Zaměstnanci jsou automaticky detekováni bez narušení provozu budobvy. Pomocí tohoto systému a doprovodného softwaru lze každého zaměstnance lokalizovat v reálném čase na každém patře.

 

Více informací na téma RTLS:  www.rfid-ela.eu/rtls-inventory.html

Smart budovy a města

Chcete znát teplotu nebo vlhkost v určité místnosti?  ELA Innovation jde ještě dál. Nabídne vám také informace o přítomnosti zaměstnanců, úrovni osvětlení místnosti a stavu otevírání a zavírání dveří či oken. Dokonce můžou zajistit zboží díky detektorům pohybu. Data jsou shromažďována a vysílána bezdrátovými senzory, které mají provozní životnost 10 let nebo více. To vše v reálném čase. Ideální řešení pro inteligentní budovy.

Monitorování teploty a vlhkosti v budovách

Tagy se senzory pro měření teploty a relativní vlhkosti jsou malé a odolné, takže je lze snadno nasadit v jakémkoli prostředí. Dlouhá komunikační vzdálenost (> 100 m) a dlouhá životnost baterie (10 let) umožňují sledovat více datových bodů na různých úrovních s cílem získat přesné mapování. Varování ohledně nastavení, vytápění, klimatizace a ventilace poskytují informace pro efektivní řízení budovy.


Sledování teploty průmyslového zařízení

Tagy pro průmysl dokáží monitorovat teplotu výrobního zařízení v reálném čase. Flexibilní instalace a 10-letá životnost baterie. Možnost připojení externí teplotní sondy, pro zvětšení rozsahu měřených teplot, který umožňuje provádět měření v těsné blízkosti horkého bodu zařízení, které potřebujete sledovat.


Monitorování prostředí datových center (DCIM)

Monitorování prostředí datových center je důležitou oblastí. Tagy pro tento účel nabízí vysoký výkon, flexibilitu a modulární design. Různé senzory poskytované společností ELA Innovation splňují všechny tyto požadavky, Časové informace potřebné pro účinné sledování: snímače teploty, snímače vlhkosti, detekce otevření dvířek, detekce světla a snímače s analogovými vstupy pro připojení externích snímačů (např. Tlak, CO2, úniky kapalin a další). Tyto senzory se snadno instalují, nabízejí dlouhou životnost baterie a dlouhý přenosový rozsah, 


Monitorování vlhkosti pro zelené plochy

Automaticky odesílají údaje o vlhkosti země - to jsou autonomní bezdrátové senzory dlouhého dosahu (až 150 metrů). Sběr a připojení dat pomocí různých RFID čteček řady SCIEL READER (RS-232, RS-485, USB, Wi-Fi, Ethernet).
 
 
 
Více informací na téma Smart budovy: rfid-ela.eu/smart-buildings-smart-cities.html
 
Pokud Vás oslovil nabízený sortiment ELA Innovation neváhejte využít služby jejich hlavníh distributora Ryston Electronics.
 
Přílohy: 
Hodnocení článku: