Jste zde

Téma bezpečnosti akcentuje i IQRF

Na konci loňského roku představil výrobce technologie IQRF nový koncept otevřenosti, jednoduchosti a-bezpečnosti bezdrátových sítí a IoT aplikací. Kompatibilitu zařízení různých výrobců v jedné síti ukazuje IQRF Alliance na summitech, veletrzích a především na konkrétních IoT aplikacích svých členů.

Každý bezdrátový systém je dnes vystaven potenciálním vzdáleným útokům. IQRF OS v4.00 přináší maximální ochranu založenou na průmyslových standardech. Bezpečnost v technologii IQRF neznamená pouze šifrování, ale komplexní přístup, jak zamezit potenciální zranitelnost. Tento komplexní přístup sestává z kontroly soudržnosti paketů, tří úrovní šifrování AES-128 a dynamického generování hesel a klíčů.

Několik stupňů zabezpečení

Bezpečnost bezdrátových přenosů začíná u základní důvěry k přijatým datům. IQRF systém přísně kontroluje všechny příchozí pakety pomocí několika bloků kontrolních součtů. Navíc celý paket je chráněn standardním IBM CRC-16. IQRF využívá šifrování AES-128, průmyslový standard pro bezdrátovou komunikaci. Vedle ochrany citlivých dat zvyšuje ochranu konzistence paketů. K síti lze také připojit pouze autorizovaná zařízení a komunikovat se zařízeními mohou pouze uživatelé s platným přístupovým heslem. Citlivé údaje, jako například síťová hesla, jsou znovu šifrována během každého připojování prvků do systému. AES-128 nabízí také uživatelský klíč definovaný uživatelem k ochraně přenášených dat. Tato ochrana je plně pod kontrolou uživatele.

Obr. 1: Schéma různých úrovní ochrany bezdrátového systému IQRF

Bližší technické informace naleznete na http://www.iqrf.org/technology/os-history.

Hodnocení článku: