Jste zde

AMPER 99 - Zhodnocení

Pohled na výstavu s odstupem 3 dní a 2 konečně prospaných nocí.

Již po 7. se konal na Strahově veletržní správou Terinvest organizovaný veletrh Elektroniky a elektrotechniky AMPER.

Jedná se o akci, která je v elektronice i elektrotechnice určitě nejlepší výstavou v ČR. Na rozdíl od Invexu máte jistotu že návštěvníci mají o problematiku zájem a neoslovujete davy z ulice.  Vstupné ve výši 150 Kč bylo i letos dostatečnou zárukou tohoto faktu. 

Na rozdíl od více masových akcí není proto AMPER show s krásnými děvčaty a desítkami soutěží, ale solidní elektrotechnickou výstavou, kde najdete většinu firem, které něco znamenají v oboru. (rok od roku je však početnější skupina firem, která se této  výstavy odmítá zúčastňovat.)

Firmy se snaží ohromit návštěvníka šířkou sortimentu (skoro všechny) krásnými děvčaty (Microrisc,  Konel..), speciálními akcemi (např. volně přístupný herní automat  - Enika).Někde vám dokonce nasazovali Brouka do hlavy (Elatec)..
Papírové časopisy zde presentují a rozdávají - případně prodávají – svoje starší čísla atd.. 

Pro ty kteří přijdou na AMPER poprvé a nejsou příliš zběhlí v oboru, je to přehlídka firem. Mnozí z vystavovatelů které najdete na AMPERu nikde neinzerují (nebo inzerují neefektivně) takže pokud se na AMPER dostanete poprvé, překvapí vás to množství firem.

Pokud jste jej však poctivě prošli loni, nebo předloni, nejsou změny natolik zásadní, aby stáli na víc, než jedno odpoledne.

V každém případě nejzajímavější na celé akci je bezesporu to, že se sejdou všichni z oboru na jednom místě. Díky tomu se jedná skutečně o zajímavé místo pro shánění kontaktů a navazování známostí.

Pokud se už v oboru nějakou dobu vyskytujete, dozvíte se alespoň nejnovější drby, a i proto je lepší se na AMPER přijet podívat.

ORGANIZACE :
Po organizační stránce nutno říci, že Terinvest se zlepšil oproti loňskému roku. V halách bylo téměř stále teplo, proud šel a voda tekla.
Nepříjemností bylo, že zatímco na akcích typu INVEX je nutno hlídat exponáty před nenechavými návštěvníky, zde bylo třeba hlídat exponáty spíš v noci před nenechavými pořadateli. 
Při ceně, jaká je firmám za veletrh účtována je překvapující že v ní není ani nejzákladnější pojištění stánků a pokud vám něco v noci ukradou máte prostě smůlu, pokud jste se sami nepojistili (což v našem případě nehrozilo, protože akci zajišťovala moje maličkost.. a přece nebudu číst všechny ty papíry ne ???) 

Díky tomu se nám v noci z středy na čtvrtek ztratil počítač bratru za 30.000 Kč a www.Elektrika.cz bude teď psát příspěvky asi na kalkulačce… - Tu neukradli…

Obdobně se ztratil noc předtím počítač místního providera internetového připojení takže po celou dobu výstavy jsme byli Off-line.

Ale jinak jak říkám, voda tekla, a pokud jste měli vstupenku, dostali jste zdarma dokonce i AMPER – CD.  Na voucher, kterým si firmy zvali své nejlepší zákazníky a partnery, vás ale sice dovnitř vpustili, ale nic vám nedali. 
Takže spousta firem zaplatila nemalé peníze za Vouchery a za presentaci na CD-ROM a ve finále to byly vyhozené peníze.

Letos jsme měli stánek v černém hávu se sloupem pro rozvod 220 V po vesnicích,  po kterém nám vedl i nefunkční internet. 
Na tomto místě bych rád poděkoval ing. Chvojkové z Terinvestu, která s umístěním našeho stánku dělala co mohla, abychom sladili naše představy s realitou.

V odpoledních hodinách jsme často díky dočasné absenci návštěvníků přes uličku konverzovali se zástupci firmy HT Eurep, která u nás zastupuje firmu Dallas. Díky tomu na vás máme připravenou sérii článků o obvodech této firmy :--) 

Na našem stánku bylo možné koupit i HW-CD za 250 Kč. Za dobu trvání AMPÉRU jsme jich také cca 80 prodali, což je vzhledem k možnostem očekávaný počet kusů.

SHRNUTÍ :
Celkově se akce podařila a splnila očekávání. Až a velmi nepříjemnou nehodu s noční krádeží počítače to byla úspěšná akce. Doufáme že příští rok se na nějaké podobné akci setkáme znovu.
 
 
 

Jan Řehák
Hodnocení článku: