Jste zde

Jak na Lock bity ATMEL AVR

Tentokrát si pouze nestěžujeme, ale díky přičinlivému čtenáři přinášíme i řešení

problémů.


Přinášíme vám řešení problému s LOCK BITy. 
Zde najdete původní článek.

Jeden z našich čtenářů nám napsal svoje postřehy k problematice. Jehoemail zveřejňujeme :Jsem majitelem IO ATMEL AVR z one kriticke serie, kdy se obvody chovalipresne podle katalogu fy Atmel az na to, ze po provedeni prikazu zustalyoba lock bity naprogramovane. Nejprve jsem tuto chybu prisuzoval spatnemuprogramovacimu algoritmu (pouzivam programator vlastni vyroby), ale pozdeji(to uz jsem mel vsechny zakoupene IO zablokovane) jsem od pracovnika jednefirmy, zabyvajici se vyrobou obdobnych programatoru ziskal informaci, jaktyto lock bity smazat. 

Pry to bylo i na Internetu na strankach firmy Atmel,ale ja jsem tam nic podobneho nenasel. 
Postup je velice jednoduchy: pri prikazu Chip Erase je nutne snizitnapajeci napeti !!!
A sice na uroven mensi nez cca 4.7V. Ja jsem to na svem programatoruresil zapojenim dvou Schotkyho diod do serie s napajenim programovanehoobvodu. Jelikoz cely programator je postaven na napeti 5V, neni to resenizrovna idealni (na pinech programovaneho obvodu je vetsi napeti nez napajecinapeti), nicmene vsechny IO tento nedostatek "pretrpely" a lze je pouzivatdal k plne spokojenosti. Schotkyho diody jsem premostil jumperem, takzeje mohu zaradit do obvodu pouze při prikazu Chip Erase. Pri ostatnich programovacichprikazech je napajeci napeti 5V.

Poznamka redakce : 
Tato informace se tyka POUZE obvodu jejichz kodove oznaceni je nizsinez 9836 !! U obvodu novejsich by mělo vse fungovat tak jak ma..

 


Starší článek o problematice Lock Bitů AtmelAVR..

Starší článek o problematice RESETU AtmelAVR..
 

JanŘehák
Hodnocení článku: