Jste zde

Nová generace vývojových nástrojů CodeWarrior od Freescalu

Firma Freescale přináší vývojářům novou generaci sady softwarových vývojových nástrojů CodeWarrior Development Studio pro architektury ColdFire v7.0 a usnadňuje tak vývoj 32bitových embedded aplikací.

CodeWarrior Development Studio je integrovanou sadou vývojových nástrojů pro architektury ColdFire v7.0, která umožní vývojářům a programátorům pracovat opět o něco rychleji a efektivněji. 

FreescaleNástroje CodeWarrior obsahují ANSI C/C++ kompilátor a knihovny speciálně navržené pro zvýšení výkonu a redukci velikosti kódu embedded aplikací na mikroprocesorech a mikrokontrolérech ColdFire. Kompilátor by neměl činit problémy ani uživatelům, kteří se s ním setkávají poprvé a to i díky svému grafickému uživatelskému rozhraní pro Windows.

Inicializační nástroj zařízení vývojového studia umožňuje rychle a snadno konfigurovat on-chip registry a generovat inicializační kód. Kód samotný pak může být přidán přímo do projektu nebo uložit jako samostatný textový soubor.

Další součástí vývojového studia je software Processor Expert, který umožňuje rychle vytvářet návrhy aplikací a pomocí grafického rozhraní definovat potřebnou funkčnost pro svou aplikaci, přičemž Processor Expert se postará o generaci otestovaného a optimalizovaného kódu pro aplikaci a zvolené ColdFire zařízení.

CodeWarrior Development Studio disponuje i příjemným průvodcem tvorby projektů – tzv. Project Wizard, který vývojářům napomůže rychleji vytvořit fungující projekt, a to už i jen několika kliknutími myši.

Základní vlastnosti:

  • Nový „Project Wizard“ s nápovědou
  • Optimalizovaný C/C++ kompilátor s novými knihovnami
  • Grafický, source-level debugger
  • Podpora programování Flash pro zařízení s on-chip Flash a externí pamětí
  • UNIS Processor Expert
  • UNIS Device Initialization – nástroj pro generaci inicializačního kódu on-chip periferií a ColdFire MCU

Dostupnost a cena

Preview verze vývojového studia CodeWarrior pro ColdFire Architektury v7.0 je obsažena ve vývojových a demonstračních kitech pro ColdFire MCF5221x, MCF5223x a MCF5445x. Speciální edice, upgrade C kompilátoru, standardní edice a profesionální edice by měly být dostupné v prosinci 2007.   Standardní edice by měla stát cca 2 495,- dolarů a profesionální edice pak 4 995 dolarů. 

DOWNLOAD & Odkazy

Hodnocení článku: