Jste zde

Hledáte často součástky na internetu?

Já ano a tohle je článeček o v současné době asi nejlepší službě na vyhledávání součástek na

světovém webu QuestLink.

  Na www.questlink.com najdete portál s heslem „Elektronici elektronikům“. Hlavní službou tohoto serveru je prohledávání databází katalogových listů světových výrobců. Jedná se o velmi zajímavou službu, protože katalogové listy zde nejsou nahrány, celý server „jenom“ indexuje webservery výrobců součástek a pro zadání výrazu vám vyhledá odkazy na všechny výrobce dané součástky. 
  Celá tato služba je zdarma, pokud však chcete .pdf soubor stáhnout, je nutné se registrovat - vyplnit několik informací o své osobě (místo, zaměstnání, pozice ve firmě, oblast podnikání atd…). Na rozdíl od jiných SPAMových služeb mi však od téhle firmy dosud nic nevyžádaného nepřišlo.

  Podstatným přínosem je, že součástky to vyhledává mnohem efektivněji než www.altavista.com, navíc je výstup přehledný. 
  Pokud nechcete vyhledávat, lze se probírat seznamem i podle kategorií a ke konkrétní součástce dojít. 

  Kromě katalogových listů je tu organizováno i několik aplikačních listů. Oblastí je však mnoho, takže zastoupení je zde spíš symbolické. Nicméně pokud budete hledat cokoli neobvyklého zkuste se sem podívat. Ztracený čas to rozhodně nebude…

  Kromě databáze aplikačních a katalogových listů se na Questlinku pokoušejí spustit i „burzu práce“ a „speciální součástkový obchod“. Obojí je však pro našince nepoužitelné. Obě služby totiž počítají pouze s občany USA. 

  Pokud vás tenhle server zaujal, klikněte si na : www.questlink.com
   
   

  Jan Řehák
Hodnocení článku: 

Komentáře