Jste zde

Elektronika tajemství zbavená

Adrian Schommers - Mistrovský úvod do elektroniky na 110 stranách.


 

Nakladatelství :  HEL
Autor : Adrian Schommers
Rok vydání : 1998
Počet stran : 110
CENA : 98 Kč
 
Málokdy se mi dostane do ruky knížka, která se mi tolik líbí jako tahle. Jedná se o publikaci, určenou pro začátečníky.  Obsahem je popis elektronických zařízení od odporu k tranzistoru FET. Výklad je prováděn na jakýchsi schématech realizovaných pomocí propojení  vodiči s krokodýlky.

Na české scéně je již od doby konce SVAZARMU modrá knížka  ABC elektroniky pro mládež. Obě publikace jsou obsahově porovnatelné. Starší publikace je víc "praktická" - popisuje jak sletovat blikač, jednoduchý zesilovač atd.  Tato knížka je méně náročná na materiál. Snaží se spíš víc vysvětlit a osvětlit. Výklad je prováděn, řekl bych, Feynmanovsky - spousta nádherných obrázků, pochopitelných příměrů a minimum suché (ale nezbytné) matematiky. Příměry jsou pochopitelné nejen pro nás, odrostlejší, ale opravdu i pro děti. Díky množství ilustrací se jedná o vynikající publikaci pro upoutání jejich zájmu. Každý vedoucí dětského kroužku, by se měl do této publikace podívat, přinese mu mnoho zajímavých příměrů a nápadů.
Nakladatelství slibuje celou řadu. Pokud budou i následující díly zachovávat tuto laťku, lze je snadno nazvat "zmodernizovanou verzí knihy Od krystalky k modelům s tranzistory".

Shrnutí:  Pokud máte ve svém okolí dítě, bloumající a nezaujaté ničím jiným než počítačovými hrami a televizí, zkuste mu podstrčit na chalupě tuto knížku. Snad jej zaujme. Když ne, počtete si alespoň vy a zavzpomínáte na dětství. Za tu stovku to v každém případě stojí..
 
 

Hodnocení : 98%

Jan Řehák.


Seznam knih v Knihovničce
Hodnocení článku: