Jste zde

Nahrazujeme lineární zářivky lineárními moduly LED, zn. prakticky

S podtitulem „Přehled, praktické informace, bezpečnost, úspory“ se k odborné večejnosti dostává nová, volně stažitelná publikace, přinášející několik základních rad a také zkušeností s lineárními LED moduly, určenými pro interiérová zářivková svítidla.

V současné době se mnohem častěji a ve více oblastech objevují možnosti uplatnění světelných diod (LED). Světelné zdroje LED se díky svým příznivým vlastnostem začínají využívat jak v komerčním sektoru (osvětlení v obchodech, v kancelářích), v designovém osvětlení (architektonické osvětlení), tak také ve veřejném osvětlení, v domácnostech a v automobilovém průmyslu.

 

Specifickou oblastí, ve které se objevuje aplikace světelných zdrojů LED, jsou náhrady lineárních zářivek o průměru 26 mm (T8) v nainstalovaných svítidlech za LED moduly se stejnou paticí. Tato část trhu se v poměrně krátkém čase zaplavila různými výrobci a přinesla mnohé otázky. Jedná se např. o problémy spjaté se standardy při výměně a zásahu do svítidla, problémy světelně-technické, problematika označování a skutečného potenciálu úspor, kvůli kterým jsou náhrady činěny.

 

Náhrady lineárních zářivek lineárními moduly LED

 

Tato oblast není v současné době příliš popsána a kvalitních informací také není mnoho. Zmíněná publikace si proto klade za cíl poskytnout několik základních rad a zkušeností s lineárními LED moduly určenými pro interiérová zářivková svítidla. Zaměření publikace je spíše praktické, tedy pro odbornou veřejnost, která se ve své praxi setkává s nabídkami výrobců lineárních LED modulů. Jde tedy např. o facility managery a podnikové energetiky.

 

Na 20 stranách Vás budou provázet následující kapitoly:

 

  • Situace na trhu
  • Normy, legislativa, bezpečnost
  • Na co si dát pozor v praxi?
  • Posouzení potenciálu úspor
  • Závěr a manažerský souhrn
Hodnocení článku: 

Komentáře

LEDkové zářivky jsou k ničemu. Špatně svítí a mají nevalnou životnost.

Můj závěr: Když už zářivka, tak klasická a se slušným elektronickým předřadníkem.

Jenom pro zajímovost,
pokud doma máte nějakou tu trubici (40W) a nefunkční "úspornou žárovku" Tak mám vyzkoušený že na "úsporných žárovkách" neodchází elektronika ale právě trubice. Takže rozebrat "úsporku" zapojit k trubici zapnout, svítí to prakticky stejně jako se startérem a tlumivkou, nebliká, to, životnost, obrovská a hlavní je spotřeba (od 12 do 20W) takže i úspora přijde