Jste zde

Tip na zajímavý dárek pod stromeček

Na podzim letošního roku vyšla zajímavá kniha kniha o jednom z nejdůležitějších vědců všech dob s názvem "Nikola Tesla - vizionář - génius - čaroděj". Je všeobecně známá věc, že většina techniků nečte klasickou beletrii. A tak to pro vás může být jakési zpestření najít pod vánočním stromečkem tuto knihu. PS: Ještě jsem nikdy neslyšel o někom, kdo by si psal Ježíškovi o 24bitový A/D převodník nebo o nového Atmela.

kniha Nikola Tesla

Autor knihy Marc J. Seifer je díky svým více než sedmdesáti publikacím mezinárodně uznávaným odborníkem na grafologii a vynálezce Nikolu Teslu. Jeho kniha se skutečně velmi podrobně zabývá celám životem Nikoly Tesly. Od dětství až do jeho smrti. Ve 48 kapitolách je na 510 stranách popsáno mnoho zážitků, Teslových životních útrap i vítězství. Barvitě jsou líčeny neskutečné přístroje, které Tesla sestrojil a které rád vydával na odiv. A kniha není jen o Nikolu Teslovi - určitě se rádi začtete, jaký vlastnostmi oplýval např. Edison.

Ukázka z knihy:

"Zatímco mu z hlavy šlehaly plameny, předvedl Tesla ještě několik dalších efektů, včetně toho, že pomocí energie proudící skrz vlastní tělo uvedl v činnost elektromotor nebo vyvolal blesky v různobarevných trubicích, kterými mával nad hlavou jako světelnými meči. V samotném finále napnul přes celé pódium sadu dlouhých bavlněných šňůr, které porůznu zažíhal; šňůry přitom po celé své délce vydávaly oslnivou fialovou zář a osvětlovaly pódium tajuplnými duhovými barvami."

Odkazy:

  • Bližší informace o knize najdete na stránkách BEN - technická literatura: Nikola Tesla
  • Knihu zakoupíte v těchto knihkupectví.
Hodnocení článku: