Jste zde

CASIO a počítače s MacOS

I na počítače s jablkem ve znaku lze připojit CASIO zařízení. Zde je konstrukce

interface.

Počítače Apple Macintosh jsou obvykle vybaveny dvěma sériovými porty RS422. Jeden je určen pro připojení modemu (symbol sluchátka) a druhý pro připojení tiskárny. Lze je ovšem využít i pro sériovou komunikaci s jiným zařízením.

Rozložení vývodů na sériovém rozhraní počítače Macintosh. Rozhraní RS422 pracuje s napěťovou úrovní TTL logiky. Signály transmit a receive jsou vysílány na párový vodič v přímé a negované formě. Další informace o RS422 naleznete v článku Přenos dat po linkách RS 485/422 na http://www.HW.cz.

Jestliže u RS422 spojíme signál RxD+ se zemí, můžeme úspěšně emulovat RS232. K propojení kalkulátorů a diářů CASIO s počítači Macintosh lze tedy použít stejné zapojení jako u PC s obvodem Max232 (tato varianta je distribuována s programem casiotalk-2.0.5). To je však zbytečně koplikované řešení. V podstatě na úrovni TTL logiky emulujeme RS232 a poté obvodem Max232 vše převedeme na TTL a připojíme na CASIO.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Následující obrázek znázorňuje způsob přímého propojení CASIA s počítačem MACINTOSH přes rozhraní RS422.

Propojení Mac-CASIO. 

Signály Tx (Tx+) jsou zde přímo přivedeny na Rx (Rx+). Pomocí odporového děliče je na Rx- nastavena rozhodovací úroveň 0/1 pro Rx+. Signál DTR musí být v logickém stavu 1 (5V).


Zapojení je vyzkoušeno na počítači Apple Macintosh LC a diáři CASIO SF5300 při komunikační rychlosti 4800 BPS. Byl použit asi jediný sharevarový program pro komunikaci s diáři CASIO na platformě MacOS, casiotalk-2.0.5.


Připojení Casio diáře k PC


Autor: Pavel Čech, cech@applet.cz
Hodnocení článku: