Jste zde

Týden bude mít v listopadu 11 dnů!

Týden vědy a techniky je největší vědecký festival v České republice. 11. ročník představí vědu v Praze, Brně, Ostravě, Českých Budějovicích, Olomouci, Plzni, Hradci Králové a na mnoha dalších místech. Organizátoři letos připravili přednášky, výstavy, semináře, vědecké kavárny, promítání dokumentárních filmů, soutěže, dny otevřených dveří i další zajímavé akce.

Možná jste si i Vy nebo třeba Vaši potomci někdy položili otázku Proč listy na podzim žloutnou? anebo Jak dlouhý je světelný rok? Jaký kmitočet a proč má komorní „a“? Která chemická sloučenina se skrývá pod názvem otrušík? Kde se vzaly nanomateriály? Jak se použije matematika při archeologickém průzkumu nebo v našem MP3 přehrávači? Ano, život nám předkládá mnoho otázek a věda pak umožňuje nacházet na otázky i rozumnou odpověď. S vědou a vědci můžeme nahlédnout do tajů mikrosvěta, zavítat do samého nitra sopek, pohlédnout do vzdálených koutů naší sluneční soustavy, ale také třeba rozkrýt tajemství DNA. 

To vše a mnohem víc je totiž připraveno pro návštěvníky vědeckého festivalu Týden vědy a techniky. V rámci pestrého a zajímavého programu mají školáci, studenti i široká veřejnost možnost poznat, jak se dělá věda. Festival nabízí rozmanitou škálu
 
  • popularizačních přednášek,
  • výstav,
  • promítání filmů,
  • vědeckých kaváren,
  • seminářů,
  • workshopů,
  • prezentací,
  • exkurzí a
  • vědeckých experimentů.
 
Zájemci o nejnovější trendy v oblasti vědy si určitě přijdou na své. Budou si moci osobně pohovořit s význačnými vědci, a také si poměřit své znalosti s nejchytřejším počítačem světa. Ani příznivci techniky nepřijdou zkrátka, k vidění bude třeba formule a elektromobil.
 
 
 
Letošní, v pořadí již jedenáctý ročník festivalu se bude konat v každém krajském městě i na mnoha dalších místech České republiky. Největší část programu se odehrává v Praze, Brně, Českých Budějovicích a Ostravě a to od 1. do 11. listopadu 2011
 
 
Letošní, v pořadí již jedenáctý ročník festivalu se bude konat v každém krajském městě i na mnoha dalších místech České republiky. Největší část programu se odehrává v Praze, Brně, Českých Budějovicích a Ostravě a to od 1. do 11. listopadu 2011. Přijměte tedy naše pozvání na jedenáct dnů zasvěcených popularizaci vědy. A pokud nebudete moci přijít osobně, podívejte se alespoň na některou z on-line přednášek na www.tydenvedy.cz .

Download a odkazy:

Hodnocení článku: