Jste zde

Online vyhledávač elektronických součástek a jejich distributorů - OCTOPART.COM

V březnu roku 2007 se ve světě internetu objevil zcela nový vyhledávač přístupný široké veřejnosti. Kdo by čekal, že se jedná o další výtvor generující denně odkazy na miliony internetovým stránek, zmýlil by se. OCTOPART.COM vyhledává elektronické součástky a jejich distributory.

octopart1-250.pngOCTOPART.COM založili dva studenti Sam Wurzel a Andres Morey (později přibrali dalšího kolegu - Harish Agarwal), během studia na vysoké škole. Jejich motivací bylo zoufalství při pracích na školních i soukromých projektech, vzniklé neustálým hledáním distributorů a cen součástek, které se na jednotlivých místech rapidně lišily. Server OCTOPART byl tak nejdříve skromným zápisníčkem obsahujícím stručné informace o součástkách, které studenti aktuálně potřebovali.

Od oficiálního spuštění serveru uběhl už více než rok a za tu dobu autoři navázali spolupráci s více než šedesáti (převážně americkými) distributory. Podle vlastních slov Sama Wurzela by rádi rozvinuli svou činnost i mimo území spojených států a navázali tak kontakty s distributory ve zbytku světa. Na svém webu k tomu již delší dobu samotné distributory nabádají. Pro nás nezbývá než doufat, že se jim to podaří a budeme i my ve střední Evropě mít možnost využít stejným služeb, jako mají naši američtí kolegové.

Pokud zhodnotím vlastní web, musím říci, že je velmi jednoduchý, bez zbytečných grafických doplňků. Úvodní stránka nabízí nejen vyhledávací políčko, ale také nabídku třinácti základních kategorií. Vyhledávání umožňuje použít upřesňující filtry dle kategorie, výrobce, distributora, zapouzdření a mnoha další kritérií, což výrazně usnadňuje orientaci ve výsledcích.
 

octopart2-500.png

Download & Odkazy

Hodnocení článku: 

Komentáře