Jste zde

Právě začínáme..

Úvod k novému designu, popis nových rubrik atd.

Vážení čtenáři

Vítám vás v novém designu HW serveru. Se změnou designu vás od dnešního dne (1.6.1999) čeká mnoho nejrůznějších změn. Především přibyly některé nové rubriky. Dále budeme vycházet výrazně častěji – předběžně 3x týdně.
Každé pondělí si přečtete klasický článek o nových součástkách, zajímavých projektech atd..
Ve středu vás budeme zásobovat nápady. Jedná se o zcela novou rubriku Nápady návrháře. 
Koncem týdně pro vás budeme připravovat příspěvky do nové rubriky programování. Bude se jednat o nejrůznější rutiny pro různé procesory atd…

Ruku v ruce s těmito změnami přichází i rozsáhlejší komercializace serveru. Novou grafiku i HTML kód jsme se snažili zmenšit na minimum, co nám HTML a kompatibilita IE a NN povolila. 
Proužková reklama bude distribuována reklamním systémem, u ostatních reklamních ploch se budeme maximálně snažit, aby vám nezatěžovaly zbytečně linku, pokud máte vypnuté zobrazování obrázků. 

Novinkou je rovněž pevné rozlišení 800 x 600 bodů. K tomuto kroku nás donutilo právě HTML a hlavně jádro prohlížeče Netscape Navigator, který dodnes neumí korektně zobrazovat HTML 2.0 (předtím, než mi začnou chodit desítky emailů od rozhořčených NN uživatelů, kterých je mezi vámi 42%, podotýkám, že já také používám také NN) 

Na novém vzhledu serveru jsme sice pracovali téměř dva měsíce, ale mamutí část otrocké práce se dělala na poslední chvíli, takže pokud nebude někde fungovat nějaký odkaz, soubor ke stažení atd.. prosím napište mi...

Protože server se značně rozrostl, připravili jsme tzv. MAPU serveru. Jedná se o graficky zpracované návěští, která by vám mělo usnadnit orientaci na našem serveru. Mapa bude ale k dispozici až od 7.6, protože nebyly včas hotové grafické podklady.

Poslední podstatnou novinkou je výrazné zvýšení počtu scriptů a  hlasování, které se objeví postupně v novém designu. Časem chceme zavést tzv. teploměr obliby článků. Bude se jednat o hlasování, kde budete moci vyjádřit, jak se vám každý konkrétní článek líbil a co vám přinesl. Tím získáme zpětnou vazbu, která nám umožní vycházet vám lépe vstříc.

Těším se na vaše výtky i názory k serveru www.HW.cz
 

Jan Řehák
Hodnocení článku: