Jste zde

Bezpečnostní události roku 2012 a co čekat v roce příštím

Experti Kaspersky Lab na svém blogu Securelist.com shrnuli, co se ve světě kybernetického zločinu událo za uplynulý rok a jaké trendy očekávají v roce 2013.
Bezpečnost kybernetického prostoru nejvíce formovaly sofistikované malwarové útoky na OS X počítačů společnosti Apple a také až explozivní nárůst hrozeb Androidu. Samozřejmě se nesmí zapomínat na Flame a Gauss, jako na důkazy pokračující, státy podporované kybernetické bitvy. V žebříčku figurují i úniky hesel z LinkedInu a dalších sociálních sítí nebo krádež certifikátů produktů Adobe.
 
Odborníci zároveň tak trochu nahlédli do svých křišťálových koulí nul a jedniček a předpověděli bezpečnostní trendy kybernetického roku 2013. Většina z předpovědí vychází z letošních zkušeností – pokračování růstu cílených útoků, hacktivismu, státem sponzorovaných kybernetických útoků, vládou podporované sledování v kyberprostoru nebo kontinuální narušování digitálního soukromí. Za pozornost určitě stojí předpokládaný nárůst útoků na cloudové služby a také rozsáhlejší šíření Ransomwaru a podobných (podrobnější informace zde).

 
Zdroj: Kaspersky Lab
 
Hodnocení článku: