Jste zde

Napište to hezky česky digitální tužkou

Nástrojem od firmy Staedtler můžete psát či kreslit na běžný papír a svoje poznámky později přenést do počítače. Do interní paměti přijímače, který se při psaní připevní na horní okraj poznámkového bloku, se vejde až 100 stran formátu A4.
Přijímač můžete také připojit k počítači a použít ho jako grafický tablet. Rukou psané poznámky se pak přímo převádějí do textové podoby, a to jak v prostředí MS Windows, tak MAC OS.
 
Digitální tužka se dodává v plechové krabičce spolu s přijímačem a USB kabelem. Malý přijímač s flash pamětí využívá ke komunikaci s tužkou ultrazvukovou a infračervenou technologii se sofistikovanými algoritmy, které umožňují přesné sledování pohybu hrotu. Ručně psané poznámky se tak převádějí do vektorového formátu obrazu a ukládají do paměti přijímače.
 
 
První uvedení do provozu je docela jednoduché. Nejprve nainstalujete dodaný software „Mobile Note Taker“, který slouží ke správě souborů. Všechny záznamy, které pomocí digitálního pera nahrajete do počítače, jsou ukládány právě do této aplikace. Poté nainstalujte druhý dodaný software „MyScript Studio Notes Edition“. Jedná se o program, který rozeznává ručně psaný text a převádí ho do podoby, jako byste ho psali přímo na počítači. Dále rozeznává rukou nakreslené grafy, diagramy apod. a ty následně převádí do digitální podoby. Současně vyrovná čáry nakreslené od ruky a nahradí rukou psaná slova textem.
 
 
Na list papíru nebo poznámkový blok potom pomocí klipu upevníte přijímač, zapnete jej a začnete psát první stránku svých poznámek. Při psaní je však potřeba dbát na správné držení tužky tak, abyste si rukou nezakrývali plochu mezi perem a přijímačem. Omezovala by se tak schopnost přijímače zaznamenávat pohyby. Tužku můžete používat také v on-line módu, kdy je přijímač připojen k počítači USB kabelem. Na obrazovce se pak průběžně zobrazuje psaný text nebo kresba.
 
 
Soubory uložené v „Mobile Note Taker“ můžete následně upravovat pomocí programu „MyScript Studio Notes Edition“. Pomocí jednoho kliknutí na spodní liště otevřete soubor ve Wordu. Software je samoučící, což znamená, že pokud nerozezná vámi napsané slovo a vy toto slovo následně v počítači opravíte, příště již bude slovo zobrazovat správně. Tužku lze také využívat jako počítačovou myš a ke grafickému znázorňování během prezentací, namísto běžného použití flip chartu. Další informace naleznete zde nebo také tady.

 
Zdroj: Conrad Electronic ( http://www.conrad.cz/ )
 
Hodnocení článku: