Jste zde

Nový Blu-ray disk od Verbatimu: 100 GB za více než tisícovku

Na evropský trh míří Blu-ray disk™ s kapacitou 100 GB, určený pro své skalní příznivce a jejich BDXL™ kompatibilní čtecí a zapisovatelné mechaniky. Oproti standardním médiím nabídne čtyřikrát větší kapacitu.
Ve srovnání se standardním Blu-ray s kapacitou 25 GB pro jednovrstvý a 50 GB pro ​​dvouvrstvý disk bude v našem případě jednotka obsahovat ještě třetí vrstvu, díky které poskytuje úložnou kapacitu celých 100 GB. Média se čtyřnásobnou rychlostí zápisu, která jsou od října v prodeji po celé Evropě za nějakých 1 100 Kč, dostaneme se speciálním tvrzeným povrchem Hard Coat, odolným proti poškrábání.
 
Navzdory nezáviděníhodné situaci a silnému konkurenčnímu prostředí se Blu-ray disky stále perou o své místo na slunci (či spíše laseru)
 
V Japonsku chce společnost Mitsubishi Kagaku Media rovněž představit profesionální zapisovatelné Blu-ray disky BDXL „Enterprise Grade“ s kapacitou 100 GB, vyvinuté speciálně pro digitální archivaci firemních dokumentů. Optimální schopnosti pro nahrávání na disky např. nabízí výrobky společnosti Pioneer BDR-PR1M a BDR-PR1MA – specializované Blu-ray mechaniky, poskytující profesionálním uživatelům možnosti ukládání dat s cílem zajistit delší životnost disku a tudíž i využívání uložených informací.
 
Verbatim, dceřiná společnost Mitsubishi Kagaku Media, člena uskupení Mitsubishi Chemical Holdings Corporation, se na poli technologií pro uchovávání dat – od disket a magneticko-optických médií, CD a DVD formátů až po nejnovější HD média Blu-ray – pohybuje již od roku 1969. Kromě jiného působí od roku 2010 též na globálním trhu energeticky úsporných LED / OLED světel.
 
Zdroj: Verbatim
Hodnocení článku: 

Komentáře

Tak tady se bojím že si to za 1100 téměř nikdo nekoupí. Snad jen na nějaké special profi použití. Vždyť to stojí skoro totéž co HDD 250 GB. Ty výhody odolnosti optického disku (EMP, vibrace, utopení) jsou pro normálního uživatele téměř k ničemu (oproti dobře skladovanému HDD). A když to srovnám s disky s větší kapacitou, rychlostí, přepisem...