Jste zde

Vše o LCD displejích aneb POWERTIP.cz

Firma POWERTIP výrobce LCD displejů přišla nedávno s novinkou, která mne opravdu velmi

překvapila.Její české zastoupení totiž vytvořilo absolutně perfektní českou internetovou presentaci. Žádné

chaoticky přeložené kusy textů a veškeré odborné informace v angličtině.

Firma POWERTIP výrobce LCD displejů přišla nedávno s novinkou, která mne opravdu velmi překvapila. Její české zastoupení totiž vytvořilo absolutně perfektní českou internetovou presentaci. Žádné chaoticky přeložené kusy textů a veškeré odborné informace v angličtině. 
Na www.POWERTIP.cz najdete skutečně VŠECHNO ČESKY a je tam toho požehnaně. 
Obecné informace o firmě, její historii a sortimentu přeskočím, a budu se věnovat rovnou technickým informacím.

Nejjednodušší bude, když se nato podíváte sami, takže jenom stručně :

  • Opatření pro práci s LCD moduly
  • Možnosti podsvětlení LCD modulů
  • Optické/Electrické charakteristiky LCD modulů
  • Rozhraní s MPU
  • Nulování napájením
  • Standardní znakové sady
  • Otázky a odpovědi


Ke každému uvedenému bodu jsou vytaženy podstatné informace a maximum textu přeloženo. 

Blíže bych se chtěl věnovat oblasti Otázky a odpovědi, kde najdete podrobný popis jak zespodu ne destičce displeje nastavit podsvícení a kontrast pomocí originálních propojek a osazených rezistorů. Jednou z odpovědí je například i porovnání TN, STN, a FSTN technologií nebo popis rozdílů mezi reflektivními, transflektivními a transmissivními displeji.

V oblasti výrobky je výčet všech displejů které firma dodává. Jejich názvy jsou zároveň odkazy na www stránku s obrázkem displeje, mechanickými rozměry, popisem vývodů, elektrické parametry a kótovaný náčrtek. Všechny tyto informace jsou opět plně přeloženy. 
Uveden je i podrobný rozbor  jednotlivých písmenek v celém názvu displeje.

Na celé presentaci mě mrzelo pouze to, že jak je zvykem, zde nebyly uvedeny absolutně žádné ceny. Občas bych alespoň orientační ceny přivítal.

Shrnutí 
Při procházení touto presentací firmy POWERTIP jsem dostal dobrou náladu z toho, že stále jsou lidi kteří svoji práci neodfláknou a udělají ji opravdu profesionálně.  Když po chvíli klikání narazíte na kontakt vedoucí k českému distributorovi Powertipu – firmě RYSTON dozvíte se konečně odkud vítr fouká, a kdo že si to dal tu mravenčí práci a přeložil nám informace až pod nos.
Z pozice vývojáře a spotřebitele mohu jenom tleskat a těšit se, že příště až budu koumat ve tři ráno nad LCD displayem jak že mu to mám zapojit chytře to podsvětlení, nalistuji www.powertip.cz a potřebné informace najdu v FAQ neboli otázkách a odpovědích.
 
 

Jan Řehák
Hodnocení článku: