Jste zde

Výkonové nanofosfátové Li-ion články

Firma Gleichmann&Co. Electronics CZ nabízí zákaznické akumulátorové bateriové sady sestavené z extrémně výkonných a ekologicky šetrných nanofosfátových Li-ion nabíjecích článků od amerického výrobce A123 Systems. Článek ANR26650M1 má 10x delší životnost v porovnání s běžnými dobíjecími Li-ion akumulátory, má podstatně větší hustotu výkonu vztaženou ke hmotnosti a větší nabíjecí a vybíjecí proudy.

Firma Gleichmann&Co. Electronics CZ nabízí zákaznické bateriové sady sestavené z extrémně výkonných a ekologicky šetrných nanofosfátových Li-ion nabíjecích článků od amerického výrobce A123 Systems. Článek ANR26650M1 má 10x delší životnost v porovnání s běžnými dobíjecími Li-ion akumulátory, má podstatně větší hustotu výkonu vztaženou ku hmotnosti a větší nabíjecí a vybíjecí proudy. Baterie může být nabita na 70% její kapacity v 10 minutách a proudem 10 A je plně nabita za 15 minut z úplného vybití. 3000 watů na kilogram hmotnosti garantuje maximální výkon v nejmenším provedení. Tento nový článek má nominální kapacitu 2,3 Ah při jmenovitém napětí 3,3 V díky inovativnímu použití nanofosfátové elektrody (katody) vyvinuté na Massachusetts Institute of Technology. Typická vnitřní impedance je 8 m? (měřeno při 1 kHz) a vnitřní odpor 10 m? (při 10 Ass po dobu 1 sek). Maximální spojitý vybíjecí proud je 70 A a pulsní vybíjecí proud po dobu 10 sekund je 120 A. Rozsah pracovních teplot od -30°C do +60°C dovoluje použití článku ANR26650M1 i v náročných podmínkách. Rozměry odpovídají velkému monočlánku ?26 x 65 mm, hmotnost 70 g.

Vysoce výkonné nanofosfátové Li-ion články od A123 neobsahují žádné toxické těžké kovy a jsou proto na rozdíl od NiCd článků obzvláště ekologicky šetrné. Navíc obsahují teplotně stabilní nehořlavé aktivní materiály, takže jsou články ANR26650M1 velmi bezpečné, a to dokonce bez dodatečných ochranných obvodů. Tato vlastnost je podstatnou předností v porovnání s běžnými Li-ion bateriemi, které při zkratu vzplanou. Díky tomu že nanofosfátové lithium-iontové články nepotřebují ochranné obvody, mohou být osazeny v dobíjecích bateriích, jejichž výroba je mnohem jednodušší než v minulosti a realizovatelná i v malých výrobních sériích.

Firma není schopna zprostředkovat dodávku samotatných článků ANR26650M1. Zajistí výrobu větších sérií bateriových sad sestavených dle specifikace zákazníka z popsaných článků .

Ing.Vlastimil Píč
Praha@ msc-ge.com
tel: 296 580 263
Gleichmann & Co. Electronics-CZ

Download & Odkazy:

Hodnocení článku: