Jste zde

Teseo-LIV4F: přesnost polohy GNSS pod 1 metr

Modul Teseo-LIV4F GNSS využívá technologii přijímače Teseo IV ST, včetně podpory frekvenčního pásma L1 a L5, aby poskytoval přesnost polohování lepší než jeden metr v embedded geolokačních systémech.

Díky ultra kompaktnímu provedení a nízké spotřebě rozšiřuje Teseo-LIV4F kompatibilitu také o navigaci s indickou konstelací (NavIC nebo IRNSS, indický regionální navigační satelitní systém). Moduly jsou dodávány s firmwarem Teseo-LIV4FSW, který umožňuje uživatelům využívat počítačovou aplikaci Teseo Suite pro bezplatnou konfiguraci a aktualizaci firmwaru. 
Kompaktní rozměry modulu 9.7mm x 10.1 mm a nízká cena činí Teseo-LIV4F ideálním pro širokou škálu polohových, navigačních a časovacích aplikací (PNT). Patří mezi ně pojištění, sledování zboží, mýtné, systémy proti krádeži, umístění osob a zvířat, sledování vozidel, tísňová volání, správa vozového parku, sdílení vozidel, diagnostika a veřejná doprava.

Přesnost GNSS modulů je dána nejen vyhodnocením pozice, ale také času. Teseo-LIV4F je osazen hned dvěma oscilátory a to jednak krystalovým oscilátorem s kompenzací teploty (TCXO) a vyhrazeným oscilátorem hodin reálného času (RTC). Tato kombinace poskytuje Teseo-LIV4F vynikající přesnost a rychlý čas synchronizace TTFF(time to firts fix). Poskytuje také GNSS s podporou v reálném čase, který umožňuje předpovídat satelitní data na základě předchozích pozorování. Spotřeba je při provozu s pásmy GNSS L1 a L5 49 mA, odběr v pohotovostním stavuj 10 μA prodlužuje dobu chodu baterie v aplikacích s vědomím napájení. Citlivost sledování -162dBm pomáhá udržovat přesnost, když je síla signálu nízká.

Modul Teseo-LIV4F je oficiálně certifikován v souladu s předpisy CE, FCC a ICES, což zjednodušuje cestu na trh pro konečnou aplikaci. Rozsah provozních teplot od -40 °C do 85 °C umožňuje použití v náročných prostředích, jako jsou venkovní prostředí a výrobní závody.   
Teseo LIV4F je nyní ve výrobě v 9.7mm x 10.1 mm LCC-18 pin pouzdře a je pokryt prodlouženou zárukou životnosti produktu ST pro průmyslové integrované obvody.

K dispozici je také dvoupásmový měřicí modul GNSS Teseo-LIV4FM se stejnou velikostí a pin-out jako Teseo-LIV4F, který poskytuje GNSS surová měření pomocí protokolu RTCM v3. Teseo-LIV4FM se zaměřuje na aplikace přesného určování polohy, jako je mikromobilita, zemědělství a navigace, tím, že poskytuje centimetrovou přesnost pomocí algoritmu MCU-host RTK/PPP. Technické vzorky Teseo-LIV4FM jsou nyní k dispozici. Výroba je naplánována na konec roku 2023.

www.st.com/gnss-teseo-liv4f

Hodnocení článku: